Tuesday, April 24, 2018

Внимавајте кога купувате дрва за огрев, скопјанец го измамиле и останал без 200 евра,...

Во текот на вчерашниот ден, Т.Г. (69) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 08.10 часот на бул. „Борис Трајковски” во Скопје од страна...

Очевидци за „Макфакс“ раскажуваа: Детето поминуваше улица на пешачки премин

Стотина граѓани излегоа на протести пред Основното училиште „Мирче Ацев“ во скопската населба „Ѓорче Петров“, откако 10-годишно момче вечерва беше прегазено во сообраќајна несреќа. Очевидци...

ФОТО: Поцрвене водата во Козјак – најголемото вештачко езеро во Европа

Поцрвене водата во Козјак, најголемото вештачко езеро во Европа. Граѓаните се зачудени од оваа појава, а од ЕЛЕМ велат дека тоа е нормално во...

Осумчлено македонско семејство живее во автомобил (Видео)

Ова е автомобил, марка Застава. Наместо превозно средство, за осумчленото семејство претставува подвижен дом. Нивна адреса се слободните паркинг места, објави ТВ21. Мајката Гулџан го...

ФОТО: Пренос во Собрание на дуелот Реал Мадрид-Јувентус додека течеше интерпелацијата

Додека течеше расправата по поднесената интерпелација, вчера во Собранието пред дел од пратениците имаше и пренос на дуелот Реал Мадрид – Јувентус во Лигата...

Македонските земјоделци се плашат дека Русија ќе ја спушти рампата, тогаш земјоделските производи ќе...

Можноста од воведување економско ембарго за Македонија како одговор на одлуката за протерување руски дипломат од земјава внесе немир меѓу земјоделците, со оглед на...

Maкедонец во албанска бурекџилница во Куманово порачал на македонски: „Ме гледаа попреко ко да...

На социјалните мрежи се шири Фејсбук статус на извесен Македонец Бојан Мицевски, кој доживеал непријатна ситуација во една кумановска бурекџилница. Само поради тоа што...

Поради коментар на фејсбук, скопјанец заработи отказ – Работодавците ве следат на социјалните мрежи

„Нема ништо подобро од еден џоинт навечер....Одете си од оваа банана држава!...Владата..Абе сиктер таму каква Влада е ова....Па што работите вие во општина? Треба...

Ја загуби најважната битка, почина малиот Давид Стојановски од Кратово

Пред нешто повеќе од година и половина, момчето од Кратово со волшебна насмевка ја крена македонската јавност на нозе. Веста за подмолната болест која...

Политичари и бизнисмени плаќаат и по 17.000 евра за лов во македонскиот „Јасен“, убавина...

До резерватот Јасен е потребен речиси еден час возење, без разлика дали се патува од страната на Сопиште, Соње и Ракотинци или, пак, од...

Последно објавено

ФОТО: Тешка сообраќајка на патот Битола – Ресен, почина моторциклист откако се судри со...

Мотоциклистот кој вчера учествуваше во сообраќајна несреќа на патот Битола-Ресен починал во Клиничката болница Битола. МВР соопшти дека се работи за 35-годишен маж со иницијали...

Големо намалување на просечната нето плата во Македонија

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во февруари 2018, изнесува 23 158 денари.   Toa e значително намалување во однос на претходниот месец, јануари кога Статистика објави дека...

Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи

Полицијата во Оман не сака да дава службени изјави. Музичарот последните денови пред ненадејната смрт ги минувал во одморалиште во арапската држава, а фановите...

Физички си преубава, но душевно празна и грда – девојки до кога ќе живеете...

Ја канам на состанок доцни повеќе од 40 минути. Пристгнува целата полна со самодоверба седува и почнува да објаснува како доцнела затоа што фризерот...

Колку чекори треба да направите дневно за да ослабнете?

Пешачење е најлесен и наједноставен начин за физичка активност. Докажано е дека одењето го подобрува расположението, го чува здрвјето и помага во слабеењето и...