Monday, March 19, 2018

ВИДЕО: Гласаше и Путин, каде по 4-ти пат се кандитира најмоќниот човек во Русија...

Претседателот на Русија, Владимир Путин гласаше на претседателските избори во Русија, а неговото темно одело го красела црвена вратоврска која претставува моќ и страст. Експертите...

Хорор во Канада: Убиено Македонско семејство, две деца на лице место, само третото дете...

Мајка и две деца се убиени денеска во нивниот дом во близина на Торонто, објавија канадските власти. Децата се на возраст од 13 и 15...

Непознато лице на бандера закачило графит во Демир Хисар, расфрлани летоци во Делчево, запален...

Во текот на ноќта биле регистрирани три инциденти во кои цел биле пратеници од редовите на СДСМ, потврдија од МВР за „Макфакс“. Имено, околу 1...

Војската на САД запрепастена – Русите или си играат со нас или ова се...

Запрепастувачко видео открива момент кога амерканските пилоти воочуваат мистериозен објект, кој нема видлива технологија на летање, а самите пилоти се изненадени и запрепастени од...

Вчера Полицијата приведе демонстрант од пред македонското Собрание

Вчера Полицијата приведе демонстрант од пред Собранието на Република Македонија. Еден од демонстрантите, кои протестираа вчера пред Собранието против носење на Законот за употреба на...

Во Кичево „летала” дрога покрив на зграда – девојка направила драма кога и го...

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против 34-годишниот А.А од Кичево и 24-годишната Л.Ф. од село Мамудовци, кичевско, поради постоење основи на сомнение за...

Освен пари кумановчани ја најдоа среќата во Авганистан – склучени мешани бракови

Кумановчани кои низ годините се на печалба во Авганистан, таму освен пари и работа нашле и сопруги о сопрузи. Како што пишува Фактор, кумановчани се...

Мајката барала 100.000 долари оштета заради деталниот „претрес“ од полицаецот снимен на ова видео

Камера во полициско возило открива видео од контроверзниот „претрес“ на жена, мајка на две деца. Обвинителите во Кемпбел Каунти, Тенеси во понеделникот изјавија дека...

Тешка сообраќајка на патот Прилеп-Битола, смачкан автомобил и превртен камион, детали (ФОТО)

Двајца возачи, од кои едниот потешко, се повредени во сообраќајна несреќа која денес се случила на патот Битола-Прилеп пред селото Тополчани. Од МВР информираат дека...

Измама во Ресен за откуп на јаболка

На ден 08март година во 16,30 часот во Полициска станица-Ресен лицето В.Ш(40) од Лесковац Р.Србија пријави КД-Измама согласно Чл-247 од КЗ на РМ сторено...

Последно објавено

Видео од изгорената викенд куќа на Петар Ристески, пожарот е подметнат и полицијата да...

Сношти околу 22 часот и 30 минути во противпожарната служба во Прилеп било пријавено дека е опожарена викендица на патот за село Волково. Потоа...

Алекс Ружин на Фејсбук: Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчи потрошувачи

„Двојазичност во Битола. Одлична идеја за привлекување на грчки потрошувачи. Се полни државната каса преку ДДВ и данок, дуќанџиите остваруваат профит, нивните семејства живеат....

ФОТО: Крушевскиот градоначачник објави „љубовна афера“ на својот фејсбук профил за своја сограѓанка, го...

Од партиската организација на ВМРО-ДПМНЕ во Крушево, синоќа преку социјалните мрежи се пожалија од скандалозното однесување на крушевскиот градоначалник Томе Христоски, кој наместо да...

ФОТО: Подметнат пожар во викендицата на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, полицијата трага по...

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност...

Моќен говор на Митрополитот г.Петар: Ќе се случи чудо, сите добронамерни, правдољубиви, чесни, трудољубиви,...

Говор на Митрополитот Преспанско-пелагонискиот г. Петар на денешниот протест во Битола, за зачувувањето и почитувањето на јазикот, идентитетот и Уставот на Република Македонија. Погледнете го...