Saturday, June 23, 2018

Беквалац остана без своето БМВ поради сопругот

Српската поп ѕвезда Наташа Беквалац остана без својот автомобил “благодарение“ на својот сопруг Лука Лазукиќ од кого пред пет дена беше брутално претепана. Но,...

Погреб наместо свадба – Се огласи вереникот на припадничката за српската војска која вчера...

Отидов на работа синоќа. Се беше добро кога појдов. Да имаше нешто, ќе забележев. Беше ведра, насмеана, како и секогаш. Кога се вратив, имав...

Завршена е обдукцијата: Нови детали за смртта на Авичи

Полицијата во Оман не сака да дава службени изјави. Музичарот последните денови пред ненадејната смрт ги минувал во одморалиште во арапската држава, а фановите...

Физички си преубава, но душевно празна и грда – девојки до кога ќе живеете...

Ја канам на состанок доцни повеќе од 40 минути. Пристгнува целата полна со самодоверба седува и почнува да објаснува како доцнела затоа што фризерот...

Колку чекори треба да направите дневно за да ослабнете?

Пешачење е најлесен и наједноставен начин за физичка активност. Докажано е дека одењето го подобрува расположението, го чува здрвјето и помага во слабеењето и...

Денеска сите и изразуваат сочувство на оваа девојка: Таа му беше најголема љубов на...

Тереза Кацерова е манекенка и има само 25. години. Денес е најтажната девојка на светот и сите и изјавуваат сочувство откако нејзиното момче, ди-џејот...

Потресна исповед на сестрата на Беквалац: „И реков ќе бидеш убиена како Ксенија Пајчин“

Сестрата на Наташа беквалац, Кристина Беквалац која е познат моден дизајнер во Србија, си ја отвори душата за пеколот кој го преживеа сестра и...

97% од луѓето заболени од рак, ги имале овие проблеми со забите

Постои една заедничка стоматолошка процедура што речиси секој стоматолог ќе ви каже дека е сосема безбедна и покрај фактот што научниците предупредуваат од неговите...

Скопјанките се жалат: момциве низ градов се мамини синчиња и типци со „сериозни врски“

„Синче немој да се мачиш мама ќе ти ја плати сметката“, „Спремен ти е доручекот те чека на маса, да јадеш сине те моли...

Не за џабе се вика дека животот е тркало: Му го спасил животот на...

Дека животот е неверојатен и дека спојува луѓе на неверојатни места и моменти најдобро покажува оваа приказна. Крис Троки денеска има 34 години, сопруга и...

Последно објавено

Жбогар од Пелистер: Решението освен за Македонија и Грција ќе биде добро за Регионот...

Решението на долгогодишниот спор меѓу Република Македонија и Република Грција ќе биде добро за двете држави, но и за Регионот и за цела Европа,...

На патот Прилеп – Битола се судрија полициска „Шкода Јети“ и „Пасат“

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно...

Денеска е Спасовден: Не се прави ништо додека не го изедете ова рано науто

Верниците го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За овој празник...

Експертите открија: Жените паѓаат на мажи кои изгледаат вака

Студија објавена во едно списание откри дека жените бираат да излезат на состанок со мажи ки највеќе личат на нивните браќа. Имено испитаничките гледале фотграфии...

Строто црево за вода веќе нема да го фрлите – генијален трик како да...

Со доаѓањето на топлите денови се подготвуваат и дворовите и градините. Дали сте знаеле дека старото црево за вода може значајно да ги олесни овие...