Saturday, June 23, 2018

Германка наследила куќа и во неа најде стар метален ковчег: Кога го отворила, останала...

Жена во Германија наследила многу стара куќа од тетката на нејзината мајка. Таа е родена во некогашна Источна Прусија 1921 година и остатокот од својот...

Финансиски успех го очекува овој хороскопски знак неделава

Лав: На работа ви следува одличен развој на настаните бидејќи конечно вие ќе ја водите играта, заедно со вашите лојални следбеници. Ваквата добитна комбинација...

Исповед на Ивана: „Ме тепаше додека бев трудна, а сега е слободен човек и...

Ивана Стаменковиќ, попозната како Синди уште од периодот кога беше пејачка и член на групата „Моделс“, низ солзи раскажува за „Блиц“ дека веќе не...

42 години била во врска со милионер: Откако починал се шокирала кога видела на...

Старецот во тестаментот напишал дека неговата партнерка е „финансиски поткована“ и дека неговите пари не и требаат. 79 годишниот Џоан Томпсон од Пеброкшир во Велс,...

Македонец од Австралија не ги разбира Македонците (видео)

Зошто луѓето се испраќаат на аеродром, зошто се канат 500 луѓе на свадба, зошто пијат секој ден, зошто децата јадат ќотек.... Овие македонски работи се...

Лила Филиповска жртва на сајбер-криминалци, се огласи и со видео

Лила Филиповска им се најде на нишанот на сајбер-криминалците, кои и’ го хакираа инстаграм-профилот и 24 часа ги повикуваа нејзините многубројни следбеници да ја...

Лила Филиповска откри како и го хакирале Инстаграм профилот

Во рамките на гостувањете на водителката во отвореното студио на „1ТВ“ на тема сајбер-криминал, таа зборуваше за непријатното искуство Лила Филиповска се вбројува во сопствениците...

Скопјанка: Растев само со мајка ми, таа ми беше и мајка и татко, се...

Самохраните мајки, често се оставени на милост и немилист. Сами се справуваат со сите проблеми и обврски, а децата се секогаш во прв план....

Овој додаток кој го има секоја кошула има своја намена, која сигурно не сте...

Денес апсолутно нема никаква причина, но јамката на грбот од машките кошули некогаш одлично функционирала. Таа е всушност остаток од морнарска традиција која се јавила...

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО МАЛИОТ ГРАД КАДЕ ШТО НЕ Е ДОЗВОЛЕНО ДА УМРЕТЕ

Доколку го планирате вашето следно патување, земете ја в предвид најсеверната населба во светот која се наоѓа во Норвешка. Постојат повеќе причини зошто треба...

Последно објавено

Жбогар од Пелистер: Решението освен за Македонија и Грција ќе биде добро за Регионот...

Решението на долгогодишниот спор меѓу Република Македонија и Република Грција ќе биде добро за двете држави, но и за Регионот и за цела Европа,...

На патот Прилеп – Битола се судрија полициска „Шкода Јети“ и „Пасат“

Вчера во 21 часот и 20 минути на патот Прилеп-Битола, на клучка „Македонија Пат“, се случила сообраќајна незгода. Сообраќајката се случила помеѓу патничко моторно...

Денеска е Спасовден: Не се прави ништо додека не го изедете ова рано науто

Верниците го прославуваат Спасовден, празник кој се одбележува 40 дена по Велигден, а десет дена пред Духови и секогаш е во четврток. За овој празник...

Експертите открија: Жените паѓаат на мажи кои изгледаат вака

Студија објавена во едно списание откри дека жените бираат да излезат на состанок со мажи ки највеќе личат на нивните браќа. Имено испитаничките гледале фотграфии...

Строто црево за вода веќе нема да го фрлите – генијален трик како да...

Со доаѓањето на топлите денови се подготвуваат и дворовите и градините. Дали сте знаеле дека старото црево за вода може значајно да ги олесни овие...