CE одобрено 500w 12v 40a единствен излез за напојување
Ново

CE одобрено 500w 12v 40a единствен излез за напојување

DEN 1814.40

Залиха

Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст ,отценети оптоварување и 25 на собна температура.5%
Номинална Моќност
480 W
486 W
480 W
480 W
486 W
480 W
Ефикасност
70%
70%
70%
70%
70%
75%
Напон Прилагодите Опсегот
10-13.03%/°C(0~50°C)
Setup.5
S-500-15
S-500-24
S-500-27
S-500-48
DC Напон
12 V
13.5 s,50ms,20ms
Вибрации
10~500 Hz,2 G 10min,/11cycle,60ми,секој оски
Го Издржат Напонот
I/P-О/P 3 KVACI/P-FG 1. вешти производство, софистицирана технологија
2.2 V
Во текот температура Заштита
≥55°CFAN НА ≤45°CFAN ИСКЛУЧУВАЊЕ ≥70°C ИЗЛЕЗ ИСЕЧОК
Темп.)
18 A/115 V 36 A/230 V
Струја На Истекување
Заштита Од Преоптоварување
105-135% ТИП на Тековната ограничување авто обнова
Во текот-напон Заштита
13.Бран&бучава се мери во 20 MHZ на проток со користење на 12 извртени пар-жица прекинат со 0.Толеранција : вклучува поставување на толеранција,линија регулација и регулација на оптоварување
3.1 uf&47uf паралелно capacitor.Влажност
-10°C~+50°C,20%~90 RH
Складирање Темп.Линија регулатива : min&max напон од отценети оптоварување.Влажност
-20°C~+85°C,10%~95%RH
Димензија
185*120*93mm(L*W*H)
Тежина
1.66 kg
Стандарди За Безбедност
UL1950
EMC
CISPR22(EN 55022),IEC1000-4,2,3,4,5,6,8,11 IEC1000-3-2
Answer : ___________________________ Note :
1.Се Зголеми,Држете Време
1. фино обработени,најнова технологија
3. Со кратки -коло, и преоптоварување заштита
5.Оптоварување регулатива : товарот од 0 до 100%
Континуирано подобрување на CQTS да ги задоволи клиентите е нашата цел !
За да ги задоволиме нашите клиенти е наша цел !
.5%
Регулација На Оптоварување
±0.4 V
24-30 V
41-56 V
Напон Спектар
88~264 VAC 47-63 Hz 124~370 VDC
AC Струја
7А/115 V 3.2 V
12-15 V
13.5 V
15 V
24 V
27 V
48 V
Напон Толеранција
±2%
±2%
±1%
±1%
±1%
±1%
Номинална Струја
40 A
36 A
32 A
20 A
18 A
10 A
Сегашниот Опсег
0-40 A
0-36 A
0-32 A
0-20 A
0-18 A
0-10 A
Бран&Бучава(Макс.2 V
18-21 V
27.Коефициент
±0.
CE одобрено 500w 12v 40a единствен излез за напојување
Кина ,евтини,500w 5v/12v/15v/24v/48v единствен излез префрлување напојување,регулирани,smps, ac-dc напојување
Карактеристики :
1.

Декларираните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Бренд Име:
LEYU
Излезна Струја:
40A
Број На Модел На:
S-500-12
Излезна Моќност:
>500W
is_customized:
Yes
Излезниот Напон:
12v
Фрекфенција:
47-63Hz
Влезен Напон:
88~264VAC 47-63Hz 124~370VDC
Карактеристики:
Висока ефикасност, висока сигурност, ниска цена
Гаранција:
2 години
димензија:
240*122*67mm
сертификација:
CE, ROHS
MOQ:
1 buc 500W Единствен Излез Префрлување Напојување
Пакување:
10pcs/картон
време на испорака:
во рок од една недела
Тежина:
1.66kg
боја:
Slivery
Име на производ:
500W Единствен Излез Префрлување Напојување

Поврзани производи