CUT40 40D CUT50 50D PT-31 Плазма машина cuting факел Consuamable 90pcs
Ново

CUT40 40D CUT50 50D PT-31 Плазма машина cuting факел Consuamable 90pcs

DEN 1434.24

Залиха

Сите наши електроди се гарантира "со Користење Real Hafunium". Подобро беринг живот!!!!!!!!!!! Производи Име : PT-31 стандард плазма сечење факел потрошен материјал Колекции 90 компјутери пакет Карактеристики :
OEMed плазма сечење потрошни делови
Земја на потекло : Кина Овој Пакет, Вклучувајќи :
Делови Name Ref. Code Quantity PT-31 SHield cup1820410pcs PT-31 Стандард Tips1886640pcs PT-31 Гас Ring PT-31 Стандард електроди (Hafunium)187851820520pcs20pcs
Потрошен материјал може да работи со ESAB/L-ТЕЦ PT-31, JG-40 и WSD-LG40 Сечење на Факелот
овие батериски лампи за Плазма сечење машини, како што се НАМАЛУВАЊЕ на-40, CUT-40 D,LGK-40, CT312
CT312 D,CT416,CT416 D,CT518, CT518 D, Super160, Super160 P итн.
*Бренд на Машина ќе биде Rilon, Riland, Jasic, Mitech, Chiry, UNT, Krypton, Longetivity, Berlan и така натаму .

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
weldingstop
Број На Модел На:
ПТ-31
Состојба:
Нови
Земја/Регион на Производство:
Кина
Модел:
ПТ-31
Земја на Производство:
Кина
MPN:
18866L 18205L 18204 18785
UPC:
6948904914655

Поврзани производи