[DBF] LED Напојување 3А 5A 6A 10A 15A 20A LED Драјвер Адаптер Префрлување 110V 220V да Трансформатор 12V за LED Лента
Ново

[DBF] LED Напојување 3А 5A 6A 10A 15A 20A LED Драјвер Адаптер Префрлување 110V 220V да Трансформатор 12V за

DEN 234.00
DEN 389.28

Залиха


Влезен Напон : AC 110 V-220 V±15% Излезен Напон : DC12 V Излез Тековната : 3А 5 A 8.3 НА 10 AB 13 A 15 A 20 A Моќност : 36 W 60 W 100 W 120 W 180 W 240 W Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : -20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација Безбедност Усогласеност со : FCC / CE /Rohs Висока цена-ефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита Пакет Содржина : LED Напојување 3А 5 A 6 A 10 A 15 A 20 A LED Драјвер Адаптер Префрлување 110 V 220 V да Трансформатор 12 V за LED Лента

Декларираните карактеристики

Wattage:
3A, 5A, 8A, 10A, 13A, 15A, 20A
Тип На Објект:
Лента
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Број На Модел На:
5050
сертификација:
CCC,RoHS,CE
Повод:
Спална соба
Водоотпорен:
No
LED Чип Бренд:
Lumiled
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
60 компјутери/m
Напон:
90-260V
Бренд Име:
DBF
LED Чип Модел:
SMD5050
Потрошувачка на енергија (W/m):
12w-600w
Спецификации (монистра светлина / m):
dc адаптер

Поврзани производи