DC 10-55V 12V 24V 36V 60A PWM DC Мотор Брзина Контролер Г.С. CCW Реверзибилна Switch Dls HOmeful
Ново

DC 10-55V 12V 24V 36V 60A PWM DC Мотор Брзина Контролер Г.С. CCW Реверзибилна Switch Dls HOmeful

DEN 530.00
DEN 623.52

Залиха

Карактеристики : Ова моторни брзина контролер може да се инсталира за да се постигне обратен моторот е насока. Дизајниран со цифра дисплеј кој покажува стапка, во проценти од реалната брзина за максимална брзина. Добро дизајн случај може да се заштити контролер одбор од оштетување, како и прахосвам топлина. Влезниот напон може да се DC 10 V да 55 V. Оваа брзина контролер со висока моќ им овозможува поставување ротација насока. Елегантен изглед и стабилни перформанси. Висок квалитет коло може да се обезбеди подолг живот. Спецификации : Влезен Напон : DC 10 V-55 V Max. Актуелни : 60 A Излезен Напон : Линеарна со товар Постојан Струја : 40 A Брзина Спектар : 0% до 100% Контрола на Фреквенција : 15 KHz Регулатива Метод : Potentiometer(линеарни) Регулатива Тип : Регулирање на Тековната Напред & Обратна : Поддршка Погоден за : Брусен DC мотор Жици Тип : Завртка терминал Димензии : 11.1x7.8x5cm/4.37x3.07x1.97" (прибл.) Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 x Моторни Брзина Контролер

Декларираните карактеристики

Тип На Мотор:
dc мотор
Број На Модел На:
-
Бренд Име:
OOTDTY

Поврзани производи