DC-DC12V24V Пак 19V48V60V Возило Лаптоп Напојување со Висока Моќност Прилагодливи Зголеми Модул
Ново

DC-DC12V24V Пак 19V48V60V Возило Лаптоп Напојување со Висока Моќност Прилагодливи Зголеми Модул

DEN 1103.00
DEN 1161.12

Залиха

Ви благодариме! Општо земено, под нормални околности, испорака на ден попладне е 1-2 дена со провинцијата, 3-4 дена во покраината, и 5-7 дена во оддалечените области.
Излезна моќност : природна топлина дисипација 100 W, зголемена топлина дисипација 300 W
Конверзија ефикасност : максимум 95.12 w; излез 60 V-1.96 w; излез 32 V-4.36 w; излез 24 V-4А - -96w ефикасност е 91.9% (ефикасност поврзани со влезен, излезен напон, струја, притисокот разлика)
Краток спој заштита : (текст 15 A осигурач)
Режим на конекција : connection терминал е слободен на заварување, ВО е влез, ИЗЛЕЗ е излез
Модул големина : долго 63mm широк 52mm висока 40mm
На 300 W моќност е максимална излезна моќност која може да биде излез во влезот на 30 V.
Овој производ одбор 4 напојување висока фреквенција низок отпор capacitance, ефикасно го намалуваат бран, Со 16 A големи тековната Железо, силициум алуминиум прстен inductor, стабилен и сигурен перформанси, не - обични еден панел, Жолт прстен inductance отпад capacitance сооднос
На следната слика е вистинскиот тест слика е предвидено од страна на Инженер : мерење е подобро од сè, и другите се разнесена од.1%;
Право : внесете 24 V-6. Ниска излезниот напон транспорт
За логистика
Продавницата е испратена од стандардниот кружни преку ве Молиме да се осигурате дека логистика може да се постигне (општи каунти-ниво може да пристигне).4%
Лево : текст 32 V-9.7 A-102w ефикасност е 89.5 A-144w ефикасност е 95. Ако ви треба итно, ве Молиме одете на Шун Фенг. Помал влезниот напон, толку е помала моќ, кој е главно утврден со максимална текст струја.96 w; излез 60 V-5 A-300w ефикасност е 95.9%;
Право : внесете 12 V-9. Ако други изразат компании се потребни, ве молиме да се јавите на сопственикот и менување на товар. Ви благодариме на соработката.
Модулот за Зголемување На влезен напон мора да се спореди со предметот. Висока струја, висок напон, стабилна излезна!
Лево : текст 12 V-8.
Влезен напон : 10 V-32 V
Внесување на струјата : 15 A (МАКС) повеќе од 8 A ве молиме зајакнување на топлина дисипација
Статична струја : 15m A
Излезен напон : 9-60 V континуирано прилагодливи
Излезна струја : 8 A MAX надминува 4А -, ве молиме да се зајакне дисипација на топлина (поголема притисок разлика, толку е помала излезната струја е).

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
TailKuKe
DIY Материјали:
Електрични

Поврзани производи