Добиток Ласерски Ear Tag Печатење Означување На Гравирање Машина
Ново

Добиток Ласерски Ear Tag Печатење Означување На Гравирање Машина

DEN 209760.00
DEN 220800.00

Залиха


Добиток Ласерски Ear Tag Печатење Означување На Гравирање Машина
Машината главно се примени на повисоко означување прецизност како компоненти на автомобил и мотоцикл, astronautic apparatuses, чипови на интегрираат коло електроника, пакети со храна, пијалак и цигари, копчиња на мобилен телефон, батерии, електрични apparatuses, прибор и периферна опрема на компјутер, ironware алатки, од не ' рѓосувачки челик производи, електрични производи, комуникациски производи, медицински помагала, канализација, чистење и капење производи, часовници и рачни часовници, jewelries, индустриски лежишта, електрична жица и кабел, облека .Тоа може да означува и со зборови и графикони
Datasheet :
Ласерски моќ
10 W/20 W
Ласерска Бранова Должина
1064nm
Светлосен зрак квалитет
Повторување на прецизност
±0.002
По повод одбележувањето опсег
110x110mm(персонализација)
По повод одбележувањето длабочина
0.01~1mm
По повод одбележувањето брзина
7000mm/s
Минимална карактер
0.15 mm
Минимална ширина на линија
0.01 mm
Повторување на фреквенција
20 KHz~30 KHz
По повод одбележувањето на содржина
Графика, текст, бар кодови, две-димензионални кодот
датум, број на серија, број, сериски број
Графички формат поддржан
bmp,png,пи,dxf,линија,plt
работен напон
220 V±10%/50 Hz/4А -
Големина
570mmx270mmx200mm
Бруто Тежина
75kg
Контрола интерфејс
стандарден USB порт
Работна средина
Чисти и прашина бесплатно или помалку прашина
Ласерски модул живот
100000~200000 часа

Декларираните карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
FLMM-B01
Бренд Име:
ZIXU МАШИНА
CNC или Не:
CNC
Минимална количина:
1 сет
Повторување На Прецизност:
±0.002
Состојба:
Нови
По повод одбележувањето опсег:
100x100mm
По повод одбележувањето брзина:
7000mm/s
Име на производ:
Влакна ласерски означување на машина
Ласерска Бранова Должина:
1064nm
По Повод Одбележувањето Длабочина:
0.01~1mm
Светлосен зрак квалитет:
Минимална Карактер:
0.15 mm

Поврзани производи