Dsycar 1Pcs 3D Метал 4X4 Автомобили Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за ЏИП Dodge BMW Nissan Ауди ФОЛКСВАГЕН Хонда, Тојота
Ново

Dsycar 1Pcs 3D Метал 4X4 Автомобили Страна Фендер Задните Трупот Амблем Значка Налепница Decals за ЏИП Dodge

DEN 151.00
DEN 177.60

Залиха


Карактеристики :
1.Материјал : Цинк Легура Хром ; Големина : 14.7 * 2.1 cm / 5.7 * 0.8 инчен;
2.Никогаш нема да Избледи и Вода Доказ & 3 M Само Лепило! Не треба екстра лепак и други предмети.
3.Едноставен за инсталација, Без алатки потребни. може да се примени на било чиста рамна површина -возила, врати, поштенски сандачиња, стакло, метал, итн.
4.Исклучителна детали изработка , Лифт целокупната форма на автомобил на логото стил.Супер три-димензионални смисла , Видливи дебелина и текстура, сите метални материјали.
Како Да Се Инсталира :
1.Чиста и сува саканата локација(рамна положба)
2.Отстрани една страна од лепило,се држи и на задната страна од метал амблем.
3.Отстранување на другата страна од лепило,се држи на саканата локација на автомобилот.
4.Притиснете и амблем.
5.Оставете го сам, без миење во 48 часа.
Како да се отстрани :
Користи фен за коса да се загрее на налепница,потоа излупете исклучување на налепница лесно од автомобил.
Мерки на претпазливост :
1.Ве молиме да користите детергент за чистење на површината на целта пред лепење, хром значка мора да биде поставен на рамна површина.
2.Употреба на фен за коса да се загрее 3m лента малку.
3.Стап и да ја задржите вашиот автомобил не-се мијат во рок од 48 часа за да се постигне најдобар adhesiveness.
Пакетот вклучува :
1 x 3 D 4 X4 Метал Налепница

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Налепници
Бренд Име:
DSYCAR
Тип:
Алуминиум Налепница
Вид На Налепница:
Автомобил Тело
Име На Модел:
C0512
Објектот Дијаметар:
0inch
дизајн:
зборови
Објектот Ширина:
0inch
Објектот Должина:
0inch
Пакување:
Не Се Пакувани
Модел:
Возилото Логото
категорија:
3D
Налепница Сместување:
Целото Тело
is_customized:
Yes
Објектот Висина:
0inch
Материјал Тип:
Метал

Поврзани производи