DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника Врз Основа На DuetWifi од Think3d Print3d Esher3d Контролер За 3D Печатачите CNC Машини
Ново

DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника Врз Основа На DuetWifi од Think3d Print3d Esher3d Контролер За 3D Печатачите

DEN 4582.00
DEN 5520.00

Залиха

На Panel Due е боја touch screen контролер за Дует и други 3dprinting електроника кои го поддржуваат тоа. Конекции за да го надворешниот приклучок за SD картичка која е вклучена во повеќето компатибилен прикажува е достапна преку 10-начин лента кабел конектор за верзија 2. 4-wire кабел за да го поврзете Panel Due на вашиот контролер одбор за сериски и моќ конекции. High speed SD картичка и поддршка за втор SD надворешни картичка ако е потребно. 5 V енергија од домаќинот на 3 D печатач контролер. Поврзете преку КОМПЈУТЕР, таблет компјутер или паметен телефон на иста мрежа на одбор на веб интерфејс. На одбор за контрола без екранот е исто така на располагање сепак 4. Врз основа на Duet Wifi од Think3d Print3d и Esher3d, види www. На оваа репродукција/измена не е одобрена или поддржано на било кој начин од страна на Think3d Print3d или Escher3d". 2-жица async сериски интерфејс со 3. Поставување на вашиот печатач и ажурирање на фирмверот преку веб интерфејс.0 Panel Due одбори. Сите заеднички 3 D печатач geometries се поддржани се Прошири до 7 екструдерите со Фирмверот поддршка за мешање млазници и remapping оски да се користи висока моќност надворешни возачи. Висока Моќност оценка : Секој stepper возачот не е способен за 2. На одбор за контрола и фирмверот поддржуваат 3 големини на екран : 4.3", 5" и 7", на две резолуции : 480×272 (4,3-инчен прикажува) или 800×480 пиксели (5 - до 7-инчни дисплеи).com за оригиналниот Duet Wifi информации.
Duet Wifi Напредни 32-Битна Електроника Врз Основа На Duet Wifi од Think3d Print3d Esher3d Контролер За 3 D Печатачите CNC Машини
На Duet Wifi е напредна 32-битна електроника за контрола на 3 D принтери и други CNC машини.3", 5" или 7" SSD1963 LCD панелот е потребно и инструкции за Дејвид Crocker е Panel Due блог мора да се следи. ако у сакате 7inch, plz контактирајте со нас пред да се направи нарачката Пакет Листата : [1pc Duetwifi Одбор ] / [ 1pc поврзани одбор( користат за 5 инчи, ако у сакате други, plz контактирајте со нас )+ 1pc Duetwifi Одбор+ 1pc приклучен кабел ] (не оригиналниот) 10pcs скокач, 8pcs 4pin приклучоци, 6pcs 3pin приклучоци, 7pcs 2pin приклучоци Не вклучувајќи го Panel Due екран на допир
.

Декларираните карактеристики

Големина:
just board, board with connected
Број На Модел На:
DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника
Тип На Објект:
Матичната плоча
Бренд Име:
FYSETC
Основни:
Со Think3d Print3d Esher3d
модул име:
DuetWifi Напредни 32-Битна Електроника
Употреба :
За Контрола На 3D Принтери CNC Машини
Боја :
Сина
за поддршка на возачот :
Супер тивок TMC2660 stepper возачи
microstepping :
256
Функција :
обезбедување на WiFi конективноста
поддршка на екранот:
4.3 5 и 7 колор екран на допир контролер

Поврзани производи