Електронска Компонента, Т-маица печатење на екран машина Матрицата Печатач Машина 320*440mm
Ново

Електронска Компонента, Т-маица печатење на екран машина Матрицата Печатач Машина 320*440mm

DEN 8640.00

Залиха

Едноставен прирачник матрицата печатач машината е мал и лесен, особено за нов производ судењето, и во некои низок волумен електроника фабрика производство на многу варијанти, евтин, лесен за користење, е од суштинско значење за производство на мали електронски алатки. Спецификација Големина : Мал/Среден/Big/Екстра-Големи Спецификација : 240x300mm /320 X 440mm/600 X420mm/500 X700mm Карактеристики 1. Може да биде рамна површина за печатење. Рачно работење прирачник лесно да се прилагоди, точни и веродостојни 2. Едноставен прирачник матрицата печатач машина може да се користи во неколку спецификации, погоден за сите големини на рака-печатени свила екран Операција Прирачник за Инсталација на Уредот 1.) Инсталирајте завртка лост, жица клип, фиксна блок и couterweight рачката во низа според графички приказ погоре. 2.) Rotate противтежа лост додека прилагодување тесни орев. Инсталација на челик матрицата и печатење 1.) Стави челик stencial во жица клип, и ги заостри челик stencial со својата handwheel. 2.) Стави едноставно DIY позиционер на pirinting маса и, исто така, се стави на PCB соодветно. Прилагодување на пет-ѕвезда рачка на работата платформа да направат дупки на PCB натпревар дупки на челик stencia

Декларираните карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
Матрицата Печатач
Веб-сајт:
www.zjyingxing.com
Manufactory:
Yes
Акции:
Yes

Поврзани производи