F05114-О F550 Летало FlameWheel Комплет Со QQ ESC Моторни Карбонски Влакна Пропелери + RadioLink 6CH TX RX+Високи Слетување Пропадна PTZ FPV
Ново

F05114-О F550 Летало FlameWheel Комплет Со QQ ESC Моторни Карбонски Влакна Пропелери + RadioLink 6CH TX RX+Високи

DEN 6360.00
DEN 6989.76

Залиха

Батеријата Успеат Безбедно потези на гас до некоја позиција кога воздушни пакет достигне 3. Дигитални Трим продавници трим прилагодувања за секој модел за aileron, лифт, кормило и гас. Жиро Мешање на две жиро се здобијат со прилагодувањата можат да бидат програмирани и одбраната во текот на летот. Dual го Оценувате/Експоненцијална за ailerons, лифт и кормило.4 G 6 Ch 6 канал РК Предавателот Дигитални 2. Модел Тип на хеликоптер програмирање. CCW 1045 1045 R СП Реквизити Ножот За РК Quadcopter Hexacopter Мулти Роторот НЛО
65mm Отпорност Пропадна-Доказ Сунѓерот Пена Цевка Топка
Универзална Високи Слетување Пропадна PTZ
.5 3 K Карбонски Влакна Пропелер Г. Пригушување Задржете за autorotation. Хеликоптер-Специфични Програмски Функции : 5-Точка Нормално и Неактивен До Гас/Теренот Криви.4 GHz технологија, тоа е се применуваат за 3 D хеликоптер.3 mm Тежина : околу 11. Swashplate Видови изберете од 1 S (независна aileron, на теренот и лифт servos поврзани со swashplate), 3 S (120° CCPM), или 3И (90° CCPM). CCW 1045 1045 R СП Реквизити Сечилото 1*Radio Link 6 CH 2. Благодарение на повеќето напредни 2. Крајната Точка на Вредноста казна-песни серво фрла на сите шест канали.4 GHz радио контрола на технологијата, тоа е непотребно е да се вклопи кристали за двете предавателот и приемникот, во меѓувреме РК систем може да се избегне интеракција проблем најдобри до напредни код појавување механизам.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно)
QQ СУПЕР Мулти-роторот Контрола на Летање Изградена-во 3-axis Gyroscope
A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W/ Планината
JMT 30 A Brushless ESC
Radio Link T6 EHP-E 2.
Имајте на ум , за лесно превозот ,стоката не вклучувајќи полнач или батерија , треба да се купи од страна на одделни пакување, вклучувајќи : 1* F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel Полнење 6*A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W/ Планината 6*JMT 30 A Brushless ESC 3*10x4. Плискам да Гас за Мешање коригира забавување на моторот е брзина предизвикани од swashplate.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Пластични
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
F05114-O
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Поврзани производи