F05114-Т F550 Летало FlameWheel Комплет Со QQ HY ESC Моторни Карбонски Влакна Пропелери + RadioLink 6CH TX RX
Ново

F05114-Т F550 Летало FlameWheel Комплет Со QQ HY ESC Моторни Карбонски Влакна Пропелери + RadioLink 6CH TX

DEN 8104.80

Залиха

CCW 1045 1045 R СП Реквизити Ножот За РК Quadcopter Hexacopter Мулти Роторот НЛО
.Случаен испраќаат,ако имате барање,ве молиме однапред да се потврди инвентар,без негативни или спор прифатени за боја причина,благодарение се разбере и да ви помогне повторно)
QQ СУПЕР Мулти-роторот Контрола на Летање Изградена-во 3-axis Gyroscope
A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W/ Планината
HOBBYWING Платина-30 A-Pro 2-6 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO
Radio Link T6 EHP-E 2. Swashplate Видови изберете од 1 S (независна aileron, на теренот и лифт servos поврзани со swashplate), 3 S (120° CCPM), или 3И (90° CCPM). Пригушување Задржете за autorotation.
Имајте на ум , стоката не расклопуваат , на кои треба да се соберат , ако сте нов на купувачот , ве молиме да ги втора мисла, за лесно превозот ,стоката не вклучувајќи полнач или батерија , треба да се купи од страна на одделни пакување, вклучувајќи : 1* F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel Комплет 3* 10x4.4 GHz технологија, тоа е се применуваат за 3 D хеликоптер.3 mm Тежина : околу 11. Модел Тип на хеликоптер програмирање.4 GHz радио контрола на технологијата, тоа е непотребно е да се вклопи кристали за двете предавателот и приемникот, во меѓувреме РК систем може да се избегне интеракција проблем најдобри до напредни код појавување механизам. Стандард Програмски Функции : Модел Одберете шест модел меморија.4 G 7 Channel 7 CH Приемникот 1. Благодарение на повеќето напредни 2. Revo (Револуција Мешање) се меша кормило и на теренот заедно.4 GHz 6-Channel РК систем T6 EHP усвои FHSS 2. Плискам AFR Прилагодливи Функција Стапка, за употреба со 1 S, 3 S или 3И плискам видови Radiolink R7 EH 2. Прилагодливи Стап Должина изберете должина која одговара на вашите летање стил.4 G Радио Систем за Контрола Предавателот Приемникот 1* QQ СУПЕР Мулти-роторот Контрола на Летање Изградена-во 3-axis Gyroscope
6*A2212 1000 KV Brushless Outrunner Моторни W/ Планината 6*HOBBYWING Платина-30 A-Pro 2-6 S 30 A Брзина Контролер ESC OPTO
Детали :
F550 Hexa-Роторот Воздух Рамка Flame Wheel Комплет
(Боја на Flamewheel оружје,ќе бидат променети од страна на произведени.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
jmt
Материјал:
Пластични
РК Делови и Accs:
Конектори/Жици
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Далечински Контролер
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
F05114-Т
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки

Поврзани производи