F07627 RadioLink AT10 II 2.4 Ghz 10CH РК Предавателот со R12DS Приемник PRM-01 Напон се Врати Модул за РК Хели Quadcopter
Ново

F07627 RadioLink AT10 II 2.4 Ghz 10CH РК Предавателот со R12DS Приемник PRM-01 Напон се Врати Модул за РК Хели

DEN 5328.00

Залиха


Две бои за да изберете,кажете ни која ви се допаѓа однапред,или ние ќе брод тоа според нашите инвентар,ви благодариме.
AT10 II Испраќачот, исто така, поддршка R12 DS приемник .
Ве молиме Имајте во предвид : Само R12 DS приемник во пакет , доколку имате било какво барање ,pelase слободно контактирајте со нас однапред ,ви благодарам .
Добиете Инструкции од QR Код .
Карактеристики :
Повеќе функционира далечинскиот управувач систем,вклучувајќи хеликоптер,авион и лизгачот за три тип на летање и пет модели,се покрие речиси секој популарен модел,може да се лета секој модел од страна на ова радио.
3.5 инчен шарени екран 320×480 резолуција,јасно се прикаже менито и графикони.
Голема контрола од далечина : 1.1 км на теренот,2 км во небото.
Проширување повратни информации модул,корисниците може да добијат авион детали во реално време.
Бидете многу поставување на јасни и точно излезниот резултат.
Брз одговор време само 3ms за работата,побрзо, а потоа на други предавателот 20ms,дури и десет канали, исто така, овозможи да се чувствуваат тоа.
Висок канал резолуција достигне 4096,0.25 нас по резолуцијата нека сите servos задржи спокоен.
Силна анти-скокање,DSSS(Директна секвенца се шири spectrum) технологија.
Неверојатна цена, со висок квалитет како вечера со благи, и поточно, побрз одговор, повисока резолуција,еден и единствен anti-скокање DSSS технологија.навистина достојни да го имаат.
Технички Параметар :
1. Димензија : 18×9.5×22cm;
2. Тежина : 0.95 кг;
3. Фреквенција : 2.4 GHz ISM бенд(2400 MHz~2485 MHz);
4. Модулација на владата : QSPK;
5. Канал пропусниот опсег : 5.0 MHz;
6. Се шири спектар : DSSS;
7. Во непосредна близина на каналот отфрлање : >38d BM;
8. Предавателот моќ :

Декларираните карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Бренд Име:
jmt
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Примачите
РК Делови и Accs:
Предаватели
Алатка Материјали:
Собрани класа
Број На Модел На:
AT10
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Материјал:
Композитен Материјал
521:
366212,366212

Поврзани производи