FCUA-CT100 компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор
Ново

FCUA-CT100 компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор

DEN 8710.00
DEN 9168.00

Залиха

3 V, хоризонтална линија чекор waysync, TTL дигитален сигнал (позитивни поларитетот), поле-чекор пристап вертикална синхронизација, TTL дигитален сигнал (позитивни поларитетот)
3, скенирање фреквенција : Линија Фреквенција H = 24 Khz, поле фреквенција V == 50. Ние ќе се обидеме да се стави слики од најновите, ако било какви други прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт. Моќност : AC100-230 V (50 / 60 Hz)
6, сигнал текст : ПРЕКУ Стандард 10 PIN РАБОТ конектор
Оригиналниот FCUA-CT100 CRT монитори, како што следува :
Замена LCD дисплеј, како што следува :
Како да го инсталирате :
По инсталирањето :
Поради ние подобрување цело време, горенаведените слики може да има мала разлика со реалната слика. Во споредба со оригиналниот CRT монитор, LCD монитор има предности на едноставна структура, пониска потрошувачка на енергија, малку дневна дефект, силни вибрации отпор, силни електромагнетни пречки отпор, едноставни за одржување, мала тежина, и полесно да се стандардизација, итн.5 Hz
4, видео дисплеј големина : хоризонтална 160mm +/- 3мм, вертикална 110mm +/- 3мм
5.
Сите модели се на редовни акции за да се обезбеди брза испорака и некои специјални користите екранот може да се изменуваат. Ние го задржуваме правото за промена на сликата.
Нашите производи во сите усвојување на увезените индустриски LCD панелот и снабдувањето со електрична енергија од компаниите, како што се ОСТРИ & AUO да гарантира дека таа има долг животен век, ниска стапка на неуспех, погодни за работа состојба на континуирана употреба на 24 часа, без секојдневно одржување, со точно истите механички големината на оригиналната дупка сајт, и брзо може да се врати производство толку долго како да се приклучиш во сигнал интерфејс и моќ интерфејс.
Мицубиши FCUA-CT100, Мицубиши M64 E60 CNC машина алатки се прикаже на системот параметри :
1, CRT (катоден ray tube) големина 9-инчен, 90 степени поглед агол, Вратот Дијаметар 20mm, боја : жолто-доказ стандард : Т-Бенд Стандард
2, сигнал текст : аналогниот видео сигнал (n) 0 - 2.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
FTDCNTOP
Број На Модел На:
FCUA-CT100
Примена:
Општи

Поврзани производи