FEG Eyelash Раст Подобрувач, Природни медицински Третмани lash око трепките серум маскара eyelash серум издолжување веѓа раст
Ново

FEG Eyelash Раст Подобрувач, Природни медицински Третмани lash око трепките серум маскара eyelash серум издолжување

DEN 288.00
DEN 720.00

Залиха

Колку долго може да се користи на 1 шише FEG? A. Ние веруваме сепак, дека ќе имаат помалку желба да го користите екстензии, па дури и маскара по доживување на резултати со Подолго. Бремените жени, доилки жените, кожни или очни болести и алергии на козметика толпата, ве молиме консултирајте се со вашиот лекар пред употреба.
Потребни состојки :
Прочистена вода,натриум хлорид, Benzalkonium хлорид,Лимонска киселина,Disodium фосфат,Целулоза за џвакање. П Е FEG eyelash подобрувач иритирачки? A.
Дозата
Користете го двапати наутро и навечер. Оваа блага иритација го стимулира телото да реагира и расте повеќе коса за заштита. FEG содржи природен и безбеден состојки, сепак блага иритација може да се случи, но само во текот на првата минута, додека производот суши. Може Eyelash Раст серум се користи со eyelash екстензии или маскара? A. дали Е тоа навистина ефективна? Колку долго ќе го видите резултатот? А Бидејќи секој е ситуацијата е различна, така што ефектот е различен. FEG е погодна за сите возрасни лица, не родова ограничувања. Па обично, можете да продолжите да ги користите 1 до 3 шишиња FEG, и да престанат да чекаат за 1 месец по потоа повторно се користат. 1 шише FEG eyelash подобрувач е 3ml течност, ако користите два пати на ден, тоа може да се користи за 1 месец.
FEG Eyelash Раст Подобрувач, Природни медицински Третмани lash око трепките серум маскара eyelash серум издолжување веѓа раст
Функција
FEG е течноста за eyelash подобрување, расте eyelash вклучувајќи должината, дебелината и темнината на трепките. Обично во 7 до 15 дена, ќе се види резултатот, а после 4 до 8 недели, што ќе се постигне саканиот ефект. Колку долго ефект ќе трае? А Всушност FEG е хранлив раствор за трепки, ако продолжи да го користи, ефектот долго ќе трае, но ние не препорачуваме, за да се спречи вишокот на хранливи материи.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА П. Не сме искусни било извештаи на црвенило или оток на очите во нашето истражување и нашиот производ е дури и безбедно за контакт леќи wearers и оние за осетливи очи.

Декларираните карактеристики

Корист:
Виткање,Дебели,Издолжување
Големина:
Full Size
Состојка:
Билни
НЕТО-WT.:
3ml
Тежина:
0.1kg
Број На Модел На:
fg6554
Тип:
Eyelash Раст Третмани
Функција:
eyelash подебели,целосни,подолго
Предност:
Виткање,Дебели,Издолжување,Крем
Спецификации:
3ml по кутија
боја:
безбоен

Поврзани производи