ФОТО: На 67 години во костим за капење – Неда Украден уште еднаш покажа дека годините не и можат ништо

519

Српската пејачка Неда Украден на 16 август го прослави својот 67- ми роденден и прославата се случуваше на островот Корчул, каде што пејачката и моментално ужива.

-Домаќините кај кои гостував ми приредија вистинска роденденска „фешта„- рекла пејачката.

-Не е важно колку години имате во животот, туку колку живот имата во годините- рекла Неда, која по повод нејзиниот роденден позирала во костим за капење и повторно докажа дека годините не и можат ништо.