FPV следи Малку Пилот AIO 5 Инчен 800X480 HD висока светла снег следи изградена-во 5.8 G примачот за DJI FPV quadcopter
Ново

FPV следи Малку Пилот AIO 5 Инчен 800X480 HD висока светла снег следи изградена-во 5.8 G примачот за DJI FPV

DEN 3084.00

Залиха

Копчето Дефиниција : 1. Mute копче 2. До Авто канал копчето за пребарување 3. Моќ Menu копчето 4. Долу Референтна скала покаже кријат копчето 5.Видео излез пристаниште 6.Видео влез порта 7.Полнење на батеријата светло за статус (ќе го исклучи кога батеријата е целосно наполнета) 8.Микро USB Полнење порта LED Екран Резолуција : 800×480(HD) - Осветлување : LED - Осветленост : 700 cd/m2(HD) - Aspect ratio : 16 : 9 - време на Одговор : 10ms - Боја систем : PAL/NTSC - Напојување траење на Батеријата од 2,5-3 часа Текст - Сигналот : Видео(PAL/NTSC) Излез - Сигналот : Видео Појавување на антена - Интерфејс : RP-SMA 5.8 G - Осетливост : -94db Копчето Опис Копчето име - Функција Кратенка function Mute копчето за Исклучување на Вредноста на копчето(+) Точка зголемување на Авто канал за пребарување на Вредноста - копче(-) Точка намалување Референтна скала екранот за вклучување/Menu копчето - Внесете menu (мени) вклучување/исклучување 5.8 G .32 CH се опфатени : А1 : 5.645 G B1 : 5.740 G Ц1 : 5.725 Г Г1 : 5.733 G А2 : 5.665 G B2 : 5.760 G Ц2 : 5.745 G D2 : 5.752 G A3 : 5.865 G Б3 : 5.780 G C3 : 5.765 G Д3 : 5.771 G A4 : 5.705 G Б4 : 5.800 G C4 : 5.785 G D4 : 5.790 G А5 : 5.885 G Б5 : 5.820 G C5 : 5.805 G D5 : 5.809 G A6 : 5.905 G B6 : 5.840 G C6 : 5.825 G D6 : 5.828 G О7 : 5.925 G B7 : 5.860 G C7 : 5.845 G D7 : 5.847 G A8 : 5.945 G Б8 : 5.880 G C8 : 5.865 G D8 : 5.866 G Пакет се Вклучени : 1x Следи 1x Монтажа заградата 1x Печурки антена

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
RCMOY

Поврзани производи