GULL ВОДА ПРО МАСКА SNORKEL СЕТ (VADER МАСКА+ DS СУВА SNORKEL) Нуркање Нуркањето
Ново

GULL ВОДА ПРО МАСКА SNORKEL СЕТ (VADER МАСКА+ DS СУВА SNORKEL) Нуркање Нуркањето

DEN 8253.60

Залиха

Ова е одличен за нуркачите во животната средина или ситуации каде поднесени на преглед е од клучно значење - E.
Брзо се прилагоди систем (DX СПЕЦИФИКАЦИИ систем) на Gull Vader Маска е лесно да го стори тоа, дури и ако носи дебели ракавици.GULL VADER МАСКА
Уживајте во посветла и појасна видливост подводни, со многу комбинации на бои за двете машки и женски! Gull Vader Маски прави нуркање пријатно, а исто така е многу примамливо навистина во фотографиите!
Тоа нема центар рамка и неподелена прозорецот ви овозможува да се максимизира водни визија. Вие природно ќе се најде на леќа засилува подводни светлина, и природно имаат многу пријатно гледање во споредба со другите јасно леќа маски.) На Gull Vader Маска сигурно печати убаво поради навивам усна крајот дизајн, и е помек на лицето. Тоа исто така го спречува водата од pooling. Тоа е исто така лесно да се прилагоди дури и со една рака. (Поради над затегнување и, исто така, маска skirting на лош дизајн истакнувајќи директно на нуркачот е лице. Уживајте во нежна, но ефикасна запечатување ефект, и потрошувачка здолниште е со цел да се подобри вода протерувањето за време на маска за расчистување. Ова ги отстранува "прстен" најчесто се гледа на багери е лице кога тие површината. G : Подводни Фотографи или Комерцијални Нуркачи.
Толку важно како и заштита на УВ зраци на човековите кожата, оваа маска доаѓа со УВ 400 блок Килибар Леќа, и има ултравиолетова светлина сечење карактеристики. Уживајте во широк, јасно очите, и помалку чувство на притисок на вашето лице.
② Еден начин чистка вентил за да може да се исцеди од водата и CO2. Прилагодувања се многу фини, затоа најдобро одговара да се гарантира.
④ Може да се одвои токи
⑤ Чистка вентил
.
На силиконски користи е висок степен на Јапонски направен, и е опремен со навивам усна крајот.
③ Кружи топката својата сува врвот има варијабилна уред дизајн кој го затвора отворот додека snorkel submerges под вода, и тој повторно се отвора по snorkel ќе се врати на површината.

Декларираните карактеристики

Број На Модел На:
GULL VADER+WATERPRO DS1 DS2
Бренд Име:
ВОДА ПРО

Поврзани производи