H9 LED Светлата 50w Лампи 8000Lm Fanless Висока Зрачна Ниска Зрак Магла Сијалица за Јапонската Toyota, Lexus Suzuki Mazda Хонда Акура
Ново

H9 LED Светлата 50w Лампи 8000Lm Fanless Висока Зрачна Ниска Зрак Магла Сијалица за Јапонската Toyota, Lexus

DEN 2276.00
DEN 2395.20

Залиха


H9 LED Светлата 50w Лампи 8000 Lm Fanless Висока Зрачна Ниска Зрак Магла Сијалица за Јапонската Toyota, Lexus Suzuki Mazda Хонда Акура Спецификација : - LED Кол : 6pcs за Еден зрак, 12pcs за висока ниска зрак секоја сијалица. - Моќност : DC12 V-24 V возила - Ладење Појас Материјал : Бакар - Грло : Еден зрак : H1 H3 H7 H8 H9 H10 H11 H16 9005 9006 PSX24 PSX26 5202 Hi/Lo зрак : H4 H13 9004 9007 - Моќност : 50 W/Set (25 W/секоја сијалица) - Lumens : 8000 LM/Set (4000 LM/секоја сијалица) - Зрак Ангел : 360° - животен век : > 30.000 Часа - Водоотпорен Ниво : IP65 - Достапни Боја : 6000 K - Чисто Бело - Без ладење фанови потребни! Доаѓа со најновата бакар ладење појас дизајн. - Размена на инстант одговор, достигнува највисок производства за помалку од 0.01 секунда. - Ефикасна Топлина Дисипација,Подобрување на Осветлувањето Ефикасност - Низок Напон Заштита, Висока Прецизност за Постојан Струја Возачот Чип - Одлично за БИЛО која Апликација - Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)-го Спречува LED Штета од Напонски Варијации & Шила - 60% Помалку Потрошувачка на Енергија - Лесно Plug and Play Инсталација Предности : - Висока светлина ефикасност LED ZES. - Одлично осветлување перформанси со висока осветленост. - топлина мијалник бакар појас, флексибилни со одличен квалитет - Ефикасна топлина дисипација, Подобрување на осветлувањето ефикасност и стабилизација. - Максимизиран 360 степени зрак агол, подобрување на 30% на ефективен опсег во споредба со халоген светилка - Водоотпорен ниво : IP65 - Зглобови : Водоотпорен зглобовите за стабилна и високи перформанси. - Возачи : Внатрешно постојан струја ПРОЦЕСОРОТ, над загреана заштита Пакетот вклучува : 2x LED Светилки (најновата бакар ладење појас дизајн) 2x LED Возачи 1x Упатство за Инсталација На англиски јазик 1 Years Гаранција

Декларираните карактеристики

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Тип На Објект:
Извори На Светло
Тип Socket:
H9
Бренд Име:
Светла Производител
Напон:
12V
Надворешни/Внатрешни Работи:
Надворешни Светла
Температура На Боја:
6000K
Лер Зрак Тип:
место
За Автомобил Светилка:
Фарови
Извор На Светлина:
LED
Автомобил модел:
одговара Јапонската Toyota, Lexus Suzuki Mazda Хонда Акура
Автомобил Марка:
одговара Јапонската Toyota, Lexus Suzuki Mazda Хонда Акура
Wattage:
25w/bulb, 50w/pair
Материјал Тип:
Авијација 380 алуминиумски профил
ProfileVoltage:
ВАШИНГТОН 9-32V(одговара 12V/24V возило)
Led количина(секоја сијалица):
6pcs led чипови
Моќ(секоја сијалица):
25w(вистинска моќ)
Осветленоста(секоја сијалица):
[email protected]
Температурата На Работа:
-40 - 80 степен целзиусови степени
Име На Модел:
H9 led светла
Животен век:
Над 30.000 часа
Температура На Боја:
6000K белата
Лер Зрак Тип:
Еден зрак

Поврзани производи