Hantek DSO1102E 100MHz 2 Каналот Рачни Oscilloscope со 1000 бранови Рекорд 6000 Точки DMM FFT Спектар, Аналитичар
Ново

Hantek DSO1102E 100MHz 2 Каналот Рачни Oscilloscope со 1000 бранови Рекорд 6000 Точки DMM FFT Спектар, Аналитичар

DEN 28071.00
DEN 31190.40

Залиха


Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Заменливи BNC безбедност на зглобовите, како и дополнителни еден сет на зглобовите. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.
Вовед : од Пет години во една : Oscilloscope/Снимач/DMM/FFT Спектар, Аналитичар/Бројач на Фреквенција. Богати се активира функцијата, двојно timebase земање на мостри, лесно е да се набљудуваат две бранови во различни фреквенции. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите елементи најчесто поставувани ПРАШАЊА П : дали постои Следење на Број за мојот објект? О : Доколку сакате парцела за да се следи , ве молиме изберете Кина пост воздух mail, Сингапур пост, или Изразуваат П : Дали овој производ доаѓаат со мало пакет? A : имаме прогласи пакување детали за опис на секој производ, ве молиме проверете тоа, ви Благодариме ! П : јас сум препродавач, јас би сакал да се купи многу делови од вашиот објект, што е трговија на големо цена? О : Доколку сакате да се купи голема количина, ве молиме испратете e-mail на нас, ние ќе ви даде најдобра цена, благодарение!
. Голем осигурач потврдува на Европската Безбедност Стандард. Висок пропусен опсег 70 MHz-200 MHz Oscilloscope, 1 GSa/s стапка на примерок, 2 M Меморија длабочина. Рекорд и реприза на повеќе од 1000 бранови. 1 GSa/s стапка на примерок, 2 M Меморија длабочина, 6000 точки DMM.

Декларираните карактеристики

Макс Бранови Фати Го Оценувате:
30,000 wfm/s
Рекорд Должина:
2M
Бренд Име:
Hantek
DIY Материјали:
Електрични
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
1GSa/S
Големина На Дисплеј:
5.0 - 6.9 Инчи
Број На Модел На:
DSO1102E
Е Батеријата Demountable:
No
Дигитални Канали:
2
Резолуција На Екранот:
640*480 Пиксели
Бендот Ширина:
100Mhz
Влезови Спојка :
AC, DC, GND
Сондата Слабеењето :
1X, 10X
Дик/div Опсег:
4ns/div~2000/div, во 2, 4, 8 секвенца
Стапка на примерок и Доцнењето на Точноста:
+/-50ppm над било>=1ms временски интервал
Се зголеми Времето во BNC( типична) :
3.5 нс
Лимит Пропусен Опсег :
20MHZ
Readout Резолуција :
6 цифри
Max. Резолуција :
6000 точки
DMM TrendPlot :
1.2 M Точка
Земја на потекло:
CN

Поврзани производи