JH21 80T C рамка удирање дупка моќ притиснете машина
Ново

JH21 80T C рамка удирање дупка моќ притиснете машина

DEN 960000.00

Залиха


JH21 серија број пневматски удирање машина со сува спојки хидраулично преоптоварување заштитник
Карактеристики :
1 Двојно пневматски цилиндри counterbalancing тежината на слајд и горниот дел од мувла,може да го намали влијанието и бучава, па како да се елиминира царинење помеѓу поврзување прачка и слајд.
2 Со помош на PLC и пневматски контроли, оваа машина може да се вршат различни активности.
3 Преку универзален селектор прекинувач, таа може да се извршат следниве : 1) inching; 2)еден удар; 3)непрекинато удирање; 4)итни стоп.
4 клучните компоненти како што се слајд, guideway, bloster и поврзување прачка употреба висок интензитет castiron смола со песок структура. Во споредба со глина и песок структура, нивните површини имаат 1~2 степен подобрување на грубост и 2~3 степен подобрена прецизност.
5 видови над 60 Tons се опремени кочница мотор кој може да се прилагоди на затвори висина автоматски.
Посебна предност Влажни спојки
1 - влажни спојки технологија е од познатиот Јапонски удирање фабрика AIDA, и имаше неколку децении искуство, се здобијат со голем број на купувачи прифаќање.
2 - производство инженеринг е воведен од Јапонија.
3 - главните делови на спојката се увезуваат од Јапонски познатиот бренд.
4 - влажни спојката е мулти-плоча триење, подобро тен Еден дел на триење, имаат подолг животен век
5 frictions плочи биле натопени масло, што може да биде подобрување на отпорност на триење, и имаат подобар љубов на heatdissipation.
6 - Тоа е усвоен затворена структура, може да се намали бучни, и без прашина.
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ
Фабриката за производство на шоуто :
Машина слики :
Заврши машина покаже :
Детали слики :
КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС

Декларираните карактеристики

Состојба:
Нови
Број На Модел На:
Ј/JF
Извор На Енергија:
пневматски
CNC или Не:
Нормално
Бренд Име:
HARSLE

Поврзани производи