КД-202A-2 Wireles Медицински Светлата Хируршки Главата Светлина Светилки 3W LED 60000lx
Ново

КД-202A-2 Wireles Медицински Светлата Хируршки Главата Светлина Светилки 3W LED 60000lx

DEN 11491.00
DEN 16416.00

Залиха

КД-202 A-2 Wireles Медицински Светлата Хируршки Главата Светлина Светилки 3 W LED 60000lx Карактеристики : 1.3 W LED осветлување, сончева светлина, боја, ладна светлина, униформа светлина дистрибуција 2.Функција : Супер напојување, кој се користи со magnifiers, светло место прилагодливи 3.Променлива функција : променлива боја на површината 4.Примена : операциона сала, Stomatology, ENT 5.Недостаток : не Може да работи додека го полните Спецификации: Модел : KD-202 A-2 Светилка Моќ : 3 LED W lllumination : 60000 lx, Прилагодлив В. Т : 5500 ±500 К Светлина Место Дијаметар : 10 - 100 мм Светилка живот : 50000 h Напојување : DC Батеријата Број : 1 Работно Време : 7 h Полнење DC Напон : AC 90 - 240 V DC Време на Полнење : 5 х Нето Тежина : 0.36 кг Пакет Големина : 210 x 190 x 125 mm Пакет се Вклучени : 1 х сет на Светлата KD-202 A-2

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Предните светла
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Цел:
Операциона сала, Stomatology, ENT
Извор На Светлина:
LED Светилки
сертификација:
CE,RoHS
Wattage:
3w
Бренд Име:
MIFXIN
Префрлете Го Режимот:
Зумирање
Водоотпорен:
No
Зрак Агол:
30°
Број На Модел На:
КД-202A-2
Модел на LED Монистра:
no

Поврзани производи