Луксузна Природни Сина Tanzanite Хривнија Солидна 18Kt Бело Злато Прекрасен Дијамант Свадба Накит за Сопруга Божиќ Подарок
Ново

Луксузна Природни Сина Tanzanite Хривнија Солидна 18Kt Бело Злато Прекрасен Дијамант Свадба Накит за Сопруга

DEN 46375.00
DEN 48816.00

Залиха


Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа.
ПОЛИТИКА ЗА НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност.
Среќно & Среќен Наддавање!!. Царинската декларација помалку од $20 вредност.8 кт
Намалување На : Овална
Јасност На : Многу Добро
Дијамант : Целосна Намали
Карат Тежина : 0.36-каратно
Се разјаснат : SI
Боја : G-H
Метал Тип : Цврсти 18 Kt Злато-Бела
Злато Тежина (грами) : 6. Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.67 g
Стил : Tanzanite Хривнија
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ако не, купувачот треба да биде одговорен за било кое прашање.
Солидна 18 Kt Бело Злато Природни Sapphire Хривнија
Хривнија должина 170mm
Tanzanite : 100% Природни
Карат Тежина : 4. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.

Декларираните карактеристики

Тип На Објект:
Нараквици
Парична казна или Моден:
Парична казна
Број На Модел На:
WP065
Главниот Камен:
Tanzanite
Повод:
Свадба
Пол:
Жените
Certificate Type:
NGSTC
Дијаметар:
Никој
Страна Камен:
дијамант
Метал Печат:
18k
Стил:
Тренди
Метали Тип:
Бело Злато
Нараквици Тип:
Синџир & Линк Нараквици
Обликотшема:
Животните
Бренд Име:
LOVERJEWELRY
Главниот Камен:
100% Природни Tanzanite
Главниот Камен Намали:
овална
Злато Тежина (грами):
6.67 g
Сопствен Стил:
на располагање
Примена:
Ангажирање,Забава,Свадба
is_customized:
Yes
Certificate Type:
Никој
Должина:
170mm

Поврзани производи