MDT962B-1A компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор
Ново

MDT962B-1A компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор

DEN 8710.00
DEN 9168.00

Залиха

Во споредба со оригиналниот CRT монитор, LCD монитор има предности на едноставна структура, пониска потрошувачка на енергија, малку дневна дефект, силни вибрации отпор, силни електромагнетни пречки отпор, едноставни за одржување, мала тежина, и полесно да се стандардизација, итн. Тоа НЕ е компатибилен со M5 M500 M520 систем, бидејќи на сигнал модел .MDT962 B-1 A 9" Замена LCD Монитор за Мицубиши E60 E68 M64 M64s CNC CRT Карактеристики :
Овој производ е индустриски LCD монитор, што се користи за замена на 9 инчи еден килибар боја CRT екранот на Мицубиши ЦПУ систем М3 M310 M320 E60 M64 M64 S C64 серија. Спецификации :
Сигнал интерфејс : 10 игли за печатење плоча тип на сигнал конектор (исто како и оригиналниот M64, E60 системи)
Напојување : AC85-265 V
Моќност : 10 W
Дисплеј : 8. Што има иста функција и на рати големина како оригиналот, и не треба проблемот на стареење.8 kg
Технички карактеристики : уредување на локацијата на инсталацијата, plug and play, без грешки, без секојдневно одржување
По-продажбата на услугата : 1 година гаранција на Оригинални МИЦУБИШИ CRT екранот како што следува : новата замена LCD дисплеј : .
Поврзани со 9 инчен предмети за оваа замена :
MDT962 B-1 A MDT962 B-2 A MDT962 B-4А-BM09 DF FCUA-CT100 FCU6-DUE71 FCU6-DUE71-1
Нашите производи во сите усвојување на увезените индустриски LCD панелот и снабдувањето со електрична енергија од компаниите, како што се ОСТРИ & AUO да гарантира дека таа има долг животен век, ниска стапка на неуспех, погодни за работа состојба на континуирана употреба на 24 часа, без секојдневно одржување, со точно истите механички големината на оригиналната дупка сајт, и брзо може да се врати производство толку долго како да се приклучиш во сигнал интерфејс и моќ интерфејс.4 инчен TFT LCD панел, 800*600 резолуција, добра слика на екранот ефект, целосна дигитална слика на вредноста
Форма : сите челик со висока цврстина прецизност школка, separable OSD исправка на тастатурата (опција)
Големина на : 240*160*45 мм
Тежина : 1.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
FTDCNTOP
Број На Модел На:
MDT962B-1A
Примена:
Струг и Вртење Центар

Поврзани производи