MDT962B-2A компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор
Ново

MDT962B-2A компатибилен LCD дисплеј 9 инчен за E64 M64 M300 ЦПУ систем CRT монитор

DEN 8664.00
DEN 9120.00

Залиха


Поврзани со 9 инчен предмети за оваа замена :
MDT962 B-1 A MDT962 B-2 A MDT962 B-4А-BM09 DF FCUA-CT100 FCU6-DUE71 FCU6-DUE71-1
Нашите производи во сите усвојување на увезените индустриски LCD панелот и снабдувањето со електрична енергија од компаниите, како што се ОСТРИ & AUO да гарантира дека таа има долг животен век, ниска стапка на неуспех, погодни за работа состојба на континуирана употреба на 24 часа, без секојдневно одржување, со точно истите механички големината на оригиналната дупка сајт, и брзо може да се врати производство толку долго како да се приклучиш во сигнал интерфејс и моќ интерфејс.
Сите модели се на редовни акции за да се обезбеди брза испорака и некои специјални користите екранот може да се изменуваат.4 инчен TFT LCD панел, 800*600 резолуција, добра слика на екранот ефект, целосна дигитална слика на вредноста
Форма : сите челик со висока цврстина прецизност школка, separable OSD исправка на тастатурата (опција)
Големина на : 240*160*45 мм
Тежина : 1.8 kg
Технички карактеристики : уредување на локацијата на инсталацијата, plug and play, без грешки, без секојдневно одржување
По-продажбата на услугата : 1 година гаранција на Оригинални МИЦУБИШИ CRT екранот како што следува : новата замена LCD дисплеј : . Што има иста функција и на рати големина како оригиналот, и не треба проблемот на стареење. Тоа НЕ е компатибилен со M5 M500 M520 систем, бидејќи на сигнал модел . Спецификации :
Сигнал интерфејс : 10 игли за печатење плоча тип на сигнал конектор (исто како и оригиналниот M64, E60 системи)
Напојување : AC85-265 V
Моќност : 10 W
Дисплеј : 8.MDT962 B-2 A Замена LCD Монитор 9" замени МИЦУБИШИ CNC CRT Карактеристики :
Овој производ е индустриски LCD монитор, што се користи за замена на 9 инчи еден килибар боја CRT екранот на Мицубиши ЦПУ систем М3 M310 M320 E60 M64 M64 S C64 серија. Во споредба со оригиналниот CRT монитор, LCD монитор има предности на едноставна структура, пониска потрошувачка на енергија, малку дневна дефект, силни вибрации отпор, силни електромагнетни пречки отпор, едноставни за одржување, мала тежина, и полесно да се стандардизација, итн.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
FTDCNTOP
Примена:
Струг и Вртење Центар
Број На Модел На:
MDT962B-2A

Поврзани производи