Мини USB, Електрични Лемење Железо Преносни Лемење Пиштол со LED Индикатор Жешко Железо Заварување Висок Квалитет на Греење Алатка 5V 8W
Ново

Мини USB, Електрични Лемење Железо Преносни Лемење Пиштол со LED Индикатор Жешко Железо Заварување Висок Квалитет

DEN 527.04

Залиха

ние гарантираме вашето нула ризик купување искуство тука.shtml (неколку дена по пакети испратени надвор).Никогаш не датотеката специјално позлатен совет.Се справи со загреана лемење железо со особено внимание, како на висока температура на железо може да предизвика пожар или болно burms.3 оз
Пакет Листата :
1 * Мини Електрични Лемење Железо
1 * USB Кабел
1 * Метал Стојат
1 * Калај
Најниска цена,Најдобрите производи,Одлична услуга!
-Добиете она што ви треба во Barrysupermarket!
За превозот
1.Не ја ротирате кога отстранување на заварување главата капа! Можете да го исклучите директно, во спротивно, го губат глава за заварување нема да жешка!
Спецификации :
Боја : Светло Сива
Материјал : ПВЦ
Текст : USB 5 V
Моќност : 8 W
Највисок Греење Температура : 480 Степени (896 Фаренхајтови)
Греење Време :
Ладење Време :
Авто Исклучи : 25 вториот idle
LED Индикатор : Да
Лемење Железо Должина : Околу.ние ќе бидеме Одговорни за било кој квалитет на проблемот .
Песната тука : www. Ова е нормално и само треба да трае за прибл.Првиот пат кога ќе користите лемење железо, тоа може да пушат датирање, како греење на елемент суши надвор.
Молив совет типот, кој е тенок и мали, многу добра за вашето лемење потреби.
♦Малку допирање на метална точка на телото на лемење пенкало,тогаш LED светло ќе биде lightened и jop да бидат отворени.
Answer : ___________________________ Note :
Допир на метал момент повторно да повторно да започне со работа.вашето мислење е исклучително важно за нас,ве молиме да ни остават и добра feedbck нас, ако можете.Стандардните батерии, течни и други забранети делови обично се отстранат пред превозот.
ПРЕТПАЗЛИВОСТ :
1.
Мини USB, Електрични Лемење Железо Преносни Лемење Пиштол со LED Индикатор Жешко Железо Заварување Висок Квалитет на Греење Алатка 5 V 8 W
Карактеристики :
Мини и преносни USB лемење железо, многу лесно да се работи. Обезбеди следење на број, но не и ако преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .

Декларираните карактеристики

Излезна Моќност:
8W
Излезна Температура:
480 степен
Текст Voltagle:
5V
Температурата Стабилност:
480
Број На Модел На:
Лемење-Железо
лемење железо:
станица за лемење
hakko t12:
T12
TS100:
воздухот лемење станица
електрични лемење железо:
ферро де solda
Лемење:
estacion де soldadura
лемење железо станица температура contr:
Лемење
fer на souder:
гас лемење железо
YIHUA:
топла пиштол за лемење

Поврзани производи