Модерната 3W LED Ѕид Светилка Осветлување Затворен Кристал Декоративни Ѕид Светилка Спалната соба Дневна Соба Светлината LED Дома Осветлување 110V 220V BL146
Ново

Модерната 3W LED Ѕид Светилка Осветлување Затворен Кристал Декоративни Ѕид Светилка Спалната соба Дневна Соба

DEN 502.00
DEN 528.00

Залиха

Модерната 3 W LED Ѕид Светилка Осветлување Затворен Кристал Декоративни Ѕид Светилка Спалната соба Дневна Соба Светлината LED Дома Осветлување 110 V 220 V Опис на Овој ѕид светилка обезбедува вашиот дом или продавница, жива и прекрасна фото Тоа служи не само како осветлување, но, исто така, како една убава декорација. Идеален за ходници,stairwells,ресторани, хотели,мотели и секоја соба за да додадете малку "расположение" осветлување Тоа е исто така одлична замена за халоген/блескаво светилки. Карактеристики - Уметнички,модерен comtemporary и модерен дизајн - AC напојува алуминиум led ѕид светла и Животната средина-пријателски и заштеда на енергија - Инстант почеток,не трепка - До 90% се заштеди енергија потрошувачка - се Вклучува LED возење (моќ трансформатор ) - Вклучува основните монтажа додатоци за лесна инсталација - Совршени за дневна соба, спална соба, кујна, трпезарија, итн Спецификација - Напон : AC85-265 V 50/60 Hz - Материјал : Алуминиум - Светилка Големина : 100mmx70mm - Сијалица Тип : 3 W - Лумен : 70-90 LM По Watt - животниот век : 100000 H - CE, Ro HS сертификат - 2 години гаранција -Фабрика за директно снабдување Пакет : 1x pc led светилка со додатоци за монтирање

Декларираните карактеристики

Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K), Кул Бело(5500-7000K)
Тип На Објект:
Ѕидни Светилки
Број На Модел На:
BL146
Гаранција:
2 години
Напон:
220V,110V,90-260V
сертификација:
CE
Осветлување Област:
1-3square метри
Бренд Име:
bleufonce
Извор На Енергија:
AC
Сенка Тип:
Кристално
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е Светилки Вклучени:
Yes
Карактеристики:
led ѕид светилка Осветлување
Инсталација Тип:
Монтажа На Ѕид
Стил:
Модерна
Сенка Ветер:
Надолу
Примена:
Foyer
Техника:
обложено
Боја На Каросеријата:
Црна
Тело Материјал:
Алуминиум
База Тип:
Оптоварување
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Употреба:
Индустриски
Број на извори на светлина:
1
Боја На Каросеријата:
Сребро.
Тип На Прекинувач:
Други

Поврзани производи