Мулти-цел Мерење Protractor Образец Цртање Правилото 30cm
Ново

Мулти-цел Мерење Protractor Образец Цртање Правилото 30cm

DEN 135.84

Залиха

Овој Возен Владетел е цртање алатка за креирање на паралелни линии, изведување итн.
Мерка во инчи и сантиметри и да подготви quadrants, плоштади кругови, агли, crosshatching, и вертикална и хоризонтална паралелни линии брзо и лесно.
Функции хоризонтална владетел, straightedge, protractor, круг дефиниција и агол дефиниција, сите во едно.
Име На Производ : Тркалање Владетел
Материјал : Пластика
Главната Боја : Јасно,Бела
Мерен Опсег : 30cm, 12 Инчи
Вкупна Големина : 31 x 6.2 x 2.1 cm/ 12.2 x 2.4 x 0.83 инчен (L*W*T)
Тежина : 83g
Пакет Содржина : 1 x Возен Владетел
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Овој Возен Владетел е цртање алатка за креирање на паралелни линии, изведување итн.
Мерка во инчи и сантиметри и да подготви quadrants, плоштади кругови, агли, crosshatching, и вертикална и хоризонтална паралелни линии брзо и лесно.
Функции хоризонтална владетел, straightedge, protractor, круг дефиниција и агол дефиниција, сите во едно.
Име На Производ : Тркалање Владетел
Материјал : Пластика

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
semoic
Материјал:
Пластични
Тип:
владетелот

Поврзани производи