НОВ Дистрибутер ЗА МИЦУБИШИ САГАТА 4G32 1.3 L L4 MD100432 MD078618 27100-24001 1983-1996
Ново

НОВ Дистрибутер ЗА МИЦУБИШИ САГАТА 4G32 1.3 L L4 MD100432 MD078618 27100-24001 1983-1996

DEN 4224.00

Залиха


Автомобилската дистрибутер работи :
Дистрибутер има повлечи во прилог на camshaft, camshaft ротира со моторот ротира, на camshaft со дистрибутер на работа преку под-дистрибутер внатрешни контакти и соработка за да се постигне под-цилиндричен палење улога. Бидејќи на електрична палење внатрешни прилагодување механизам за да го прилагодите времето, повеќе заеднички центрифугални и вакуум-блок стил. Толку побрзо ротација, поголема центрифугалните сили, а моторот доза колектор вакум ниво е повисоко, така што регулатива може да се игра.
НОВ Дистрибутер ЗА МИЦУБИШИ САГАТА 4 G32 1.3 L L4 MD100432 MD078618 27100-24001 1983-1996

Декларираните карактеристики

Објектот Ширина:
15cm
Година:
1983-1996
Објектот Должина:
20cm
Материјал Тип:
Метални + Пластика
Тип На Објект:
Вози Елементи
Објектот Тежина:
1.5kg
Специјални Функции:
Дистрибутер
Објектот Дијаметар:
15cm
Објектот Висина:
15cm
Бренд Име:
EAPENERGY
Име На Модел:
MD100432 MD078618 27100-24001
Зафатнина:
1300cc
Нема. на Цилиндри:
4 на Цилиндар
Дистрибутер:
Дистрибутер

Поврзани производи