нови 5d diy Дијамант везови черепот дијамант сликарство Крстот Бод полн плоштад/Круг вежба Кристал мозаик дома декор gif
Ново

нови 5d diy Дијамант везови черепот дијамант сликарство Крстот Бод полн плоштад/Круг вежба Кристал мозаик дома

DEN 247.00
DEN 483.84

Залиха

тоа е најновата технологија. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (производот не содржи рамка). Функција : Нова генерација DIY дијамант paiting - Круг магија дијамант сликарство Материјал : 2. Потоа можете да DIY вашата сопствена слика со вашето семејство, и конечно да се стави во рамка на ѕидот на вашиот дом или да ја даде на другите како единствен и незаборавен подарок! Само место на цел и да ги испратите вашата слика за нас, и ние ќе ви даде совршен дијамант вез на било која слика сакате!. DIY Дијамант сликарство производството чекори a. Б : тоа не е готов слика ,што треба да заврши себе . по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Отворете ја кутијата/кеса и да го провери дијамант подготви специјални алатки. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.Внимание : A : Нашата дијамант сликарство е без рамка . Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо.8 mm Круг Смола Дијамант Новата генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои За Вежба : 100% Целосна Вежба За Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка За Пакет : 30x40cm пакет од страна на кутијата ,Боја Кутија / Торба - Функција : круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант вез - Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар , Home/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок - Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант . Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.

Декларираните карактеристики

Големина:
20x25cm round, 25x30cm round, 30x40cm round, 35x45cm round, 40x50cm round, 50x65cm round, 60x80cm round, 20x25cm square, 25x30cm square, 30x40cm square, 35x45cm square, 40x50cm square, 50x65cm square, 60x80cm square
Шаблон Тип:
Портрет
Бренд Име:
DIADIY
Дијамант форма:
Круг
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Стил:
Европски и Американски Стил
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Станот
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Употреба:
Дома декор&ѕид уметност&ѕид декорација Семејство и хотел декорација, раѓање
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс
Количина:
Ѕидот Налепници
детали:
Целосна смола круг дијаманти со слика
цена:
Најниска ,Најдобрите и конкурентна
Луѓе:
Черепот

Поврзани производи