Нови Пристигнување Y & D 1100 Полу-автоматска Десктоп Лепак Фармацевт Економски Издавање Машина 110 VAC/ 220VAC 50 / 60HZ 80-120Psi
Ново

Нови Пристигнување Y & D 1100 Полу-автоматска Десктоп Лепак Фармацевт Економски Издавање Машина 110 VAC/ 220VAC

DEN 21648.00

Залиха


Нови Пристигнување Y & D 1100 Полу-автоматска Десктоп Лепак Фармацевт Економски
Издавање Машина 110 VAC/ 220 VAC 50 / 60 HZ 80-120 Psi
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име на производ : Полу-автоматска десктоп лепак машина
Модел : Y & D 1100
Напон : 110 / 220 VAC
Фрекфенција : 50 / 60 HZ
Издавање време : 0.001-99.99 ± 0.1%
Воздухот текст : 80-120 Psi
Пакет големина : 32x28x15cm
Тежина од 3,5 kg
Фармацевт систем може да се широко се користат во електрониката, индустријата, хемија, craftwork индустрија.
Како што dotting, изолирање, премачкување или potting течност материјали. Фармацевт може да издавање на многу
мал волумен на многу голем обем на вода низок вискозитет течности за многу висока вискозност материјали
како пасти или маст. Денес области на издавање нови апликации се многу
expandig се повеќе и повеќе.
Карактеристики :
l Dispensing сите собранието течности
l Digital тајмер
Вакуум контрола за тенка течности
Перформанси параметри :
Микропроцесори -базирани контрола
Време дигитален дисплеј од : 0.001-99.99
Повторувачки На Точноста : 0.05%
Уникатен Учат функција
Вакуум контрола за тенка течности
Меморија за време снимач
Прилагодливи течни притисок : 0-120 Psi
Перформанси параметри :
Издавање време : 0.001-99.99±0.1%
Воздухот текст : 80-120 Psi
Напон : 110/220 VAC,50/60 HZ

Декларираните карактеристики

боја:
110Vac, 220Vac
Бренд Име:
ZJMZYM
DIY Материјали:
Електрични
Број на Парчиња:
1
Број На Модел На:
Y & D 1100
Пакет:
Кутија
Тип:
лепак фармацевт
Примена:
индустрија
Број На Производ:
FC1409
Име:
Полу-автоматско десктоп лепак машина
Модел:
Y & D 1100
Напон:
110 VAC/ 220VAC
Фреквенција:
50 / 60Hz
Издавање време:
0.001-99.99 +- 0.1%
Воздухот на текст:
80-120Psi
Пакет Големина:
32x28x15cm
Тежина:
3.5kg

Поврзани производи