НСВ-15-24 Висок квалитет, добра цена 24V 15W AC DC единствен излез led светилка префрлување напојување
Ново

НСВ-15-24 Висок квалитет, добра цена 24V 15W AC DC единствен излез led светилка префрлување напојување

DEN 213.60

Залиха

5 KVAC O/P-FG : 0.8
Напон Толеранција
±2. секој по X, Y, Z оските
БЕЗБЕДНОСТ & EMC
Стандарди За Безбедност
Дизајн однесуваат на UL60950-1, CB(IEC60950-1),CCC GB4943
Го Издржат Напонот
I/P-О/П : 3 KVAC I/P-FG : 1.35 На
Сегашниот Опсег
0 ~ 3А
0 ~ 1.5 KVAC
Отпорност На Изолација
I/P-О/P, I/P-FG, O/P-FG : 100 Ohms / 500 VDC / 25 C / 70% RH
EMC Емисија
Согласност да се EN55022 (CISPR22) Класа B, EN61000-3-2,-3
EMC Имунитет
Согласност да се EN61000-4-2,3,4,5,6,8,11, EN55024, EN61000-6-1, лесна индустрија ниво, критериумите На
ДРУГИ
Димензија
78*51*28mm(L*W*H)
Тежина
0.6 W
15 W
15.5%
Подесување, Се Зголеми Време
1000ms, 30ms/230 VAC 1000ms, 30ms/115 VAC на полно оптоварување
Држете Се До Времето
100ms/230 VAC 20ms/115 VAC на полно оптоварување
На ТЕКСТ
Напон Спектар
85 ~ 264 VAC 120 ~ 370 VDC
Фреквентен Опсег
47 ~ 63 Hz
Ефикасност
79%
81%
81%
85%
82%
AC Струја
0.35 На
Номинална Моќност
15 W
15.25 A/230 VAC
Inrush Тековната
Ладно Започнете 45 A
Струја На Истекување
ЗАШТИТА
Во Текот Вчитај
Над 105% номинална излезна моќност
Заштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранета
Во Текот Напон
5.
НСВ-15-24 Висок квалитет, добра цена 24 V 15 W AC DC единствен излез led светилка префрлување напојување
15 W Единствен Излез Префрлување Напојување НСВ-15 серија
Карактеристики :
Универзални AC влез/Целосен опсег
Заштита : Краток спој / Преоптоварување / Над напон / Текот температура
Ладење страна на слободен воздух конвекција
100% полно оптоварување горат-во тест
2 години гаранција
СПЕЦИФИКАЦИЈА
ИЗЛЕЗ
Модел
НСВ-15-5
НСВ-15-12
НСВ-15-15
НСВ-15-24
НСВ-15-48
DC Напон
5 V
12 V
15 V
24 V
48 V
Номинална Струја

1.
-20 ~ +60 C (се Однесува на "Derating Крива")
Работна Влажност
20 ~ 90% RH не-кондензирање
Складирање Темп.03%/C (0 ~ 45 C)
Вибрации
10 ~ 500 Hz, 2 G 10min. Коефициент
±0., Влажност
-40 ~ +85 C, 10 ~ 95% RH
Темп.0%
Линија Регулатива
±1.18 Kg
Пакување
40pcs/картон
.3 На
0 ~ 1А
0 ~ 0.63 На
0 ~ 0.3 На

0.8
Заштита тип : исклучи
Во Текот Температура
U1 Tm 140 C обично (U1) откривање на главната контрола IC
Заштита тип : Затвори o/p напон, се обновува автоматски по температурата оди надолу
Животна СРЕДИНА
Работа Темп.

Декларираните карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
1 - 50W
Број На Модел На:
НСВ-15-24
is_customized:
Yes
Фрекфенција:
47-63Hz
Теорија:
Електронски
боја:
сребрена
време на испорака:
во рок од една недела
Гаранција:
2 години
Пакување:
0.18 кг/pc
димензија:
79*51*28(mm)
Заштита:
Краток спој/преоптоварување/overvoltage
Име на производ:
НСВ-15-24 напојување
Излезна Струја:
0.7 на
Излезниот Напон:
24v

Поврзани производи