OWON XDS3102 100Mhz 1G Oscilloscope datalogger rmultimeter бранови генератор Факултативна
Ново

OWON XDS3102 100Mhz 1G Oscilloscope datalogger rmultimeter бранови генератор Факултативна

DEN 21705.00
DEN 22847.52

Залиха

7 V, 13200m A Димензии (Ш x В x Д) 340 х 177 x 90 mm Тежина 2.4 нс) Текст Спојка DC, AC, и GND Вертикална Чувствителност 1m V/div - 10 V/div (на влез) Активирањето Тип на Работ, Видео, Пулсот, Падина, Кутрето, Windows, Тајмаут, Nth Работ, Логика, I2 C, SPI, RS232, и МОЖЕ (изборен) Автобус Декодирање I2 C, SPI, RS232, и МОЖЕ (изборен) Активирањето Режим Автоматски, Нормално, и Еден Предизвика Ниво ±2000div (1mv/div), ±1000div (2mv/div), ±400div (5mv/div),
±200div (10mv/div), ±100div (20mv/div), ±40div (50mv/div),
±200div (100mv/div), ±100div (200mv/div), ±40div (500mv/div),
±20div (1v/div), ±100div (2v/div), ±40div (5v/div), ±20div (10v/div) Линија / Поле Фреквенција (видео) NTSC, PAL и SECAM стандард Курсорот Мерење V и Т помеѓу cursors, V и Т помеѓу cursors, авто-курсорот Автоматско Мерење Vpp, Vavg, Vrms, Freq, Период, Недела RMS, Курсорот RMS, Vmax, Vmin,
Vtop, Vbase, Vamp, Префрлување, Фаза, Preshoot, Се Зголеми Време, Падот Време,
+Ширина, -Ширина, +Должност, -Обврска, Должност Циклус, Го Одложи→B ↑, Го Одложи→B↓,
+Пулсот на Сперматозоиди, -Пулсот се Брои, се Зголеми на Работ на Сперматозоиди, Падот на Работ Смета Бранови Математика + , - , ×, ў, FFT Бранови Складирање 100 бранови Lissajou е
Слика пропусен Опсег целосен опсег Фаза Разлика ±3 степени Комуникациски Интерфејс со USB-домаќин, USB уредот, USB порта за Pict Bridge, Trig Надвор (P/F), LAN и VGA (изборен) Фреквенција Контра достапни Напојување 100 V - 240 V AC, 50/60 Hz, КАТ II Потрошувачка на Енергија 15 W Осигурач 2 A, Т класа, 250 V Батеријата (изборен) 3.001 X - 1000 X, чекор по 1 - 2 - 5 LF Одговори (AC, -3d B) ≥5 Hz (на текст, AC спојка, -3d B) Примерокот го Оценувате / Реле Време Точност ±1ppm Interpolation гревот(x) / x Интервал (T) Точност (максимален пропусен опсег) Single : ±(1 интервал на време + 1ppm x читање + 0.5% ± 1 цифра); 10 A : ±(3% ± 3 цифри)
AC : 40m A : ±(1.6 нс);
Просечната > 16 : ±(1 интервал на време + 1ppm x читање + 0.OWON XDS3102 100 Mhz 1 G стапка на примерок дигитални Oscilloscope datalogger rmultimeter бранови генератор 3 години гаранција
N-во-1 ОДС Главните Карактеристики
- 8-битни висока резолуција ADC, враќање на бранови детали целосно
- 100 MHz опсег, 1 GS/s стапка на примерок
- ниска бучавата во позадина, вертикална чувствителност во 1 m V/div - 10 V/div
- врз основа на 3-та генерација технологија платформа - Xvisual
- мулти - активирањето, и автобус декодирање функција
- функции како n-во-1 : data logger, multimeter, бранови генератор,
и дигитални чување oscilloscope
- 8 инчен 800 x 600 висока резолуција на LCD
- факултативна мулти-екран на допир на располагање
- факултативна батеријата пак, и Wi Fi модул поддржан од Апликацијата
електронските печатени дебагирање коло тестирање
дизајн и производство на образование и обука Модел XDS3102 пропусен Опсег 100 MHz Стапка на Примерок 1 GS/s Вертикална Резолуција (A/D) 8 бита Рекорд должина 40 M Бранови Освежете го Оценувате 75,000 wfms/s Хоризонталната Скала (s/div) 2ns/div - 1000/div, чекор по 1 - 2 - 5 Подемот Време (на текст, типичен) ≤3.

Декларираните карактеристики

Големина На Дисплеј:
3.0 - 4.9 Инчи
Резолуција На Екранот:
800*600 Пиксели
DIY Материјали:
Електрични
Број На Модел На:
XDS3102
Во Реално Време Земање Мостри Стапка:
1GSa/S
Бренд Име:
owon
Бендот Ширина:
100-349MHz
Дигитални Канали:
2

Поврзани производи