Pci express FCoE Intel 82599/X520 PCIe x8 10 Gigabit Ethernet Мрежа со Оптичко Lan Картичка Со Двојна SFP+ Порта адаптер конвертор
Ново

Pci express FCoE Intel 82599/X520 PCIe x8 10 Gigabit Ethernet Мрежа со Оптичко Lan Картичка Со Двојна SFP+

DEN 8154.24

Залиха

0 (5 GT/s) :
PCIe v2.
Поддршка за i SCSI :
Серверот адаптери се обезбеди целосна поддршка за докажани мајчин OS и VMM i SCSI initiators како и i SCSI говорница.
Обединета Мрежи и Складирање :
На DW-599/X520 10g Ethernet Lan Картички намалува вашите податоци центар вкупна цена на сопственост (TCO) преку обезбедување на способноста за пат LAN и САН сообраќај во текот на еден ткаенина.
На DW-599/X520 10g Ethernet Lan Картички се направи сето тоа 10 Gigabit LAN, FCo E, и i SCSI; навистина доставување на ветувањето на унифициран networking. Овие адаптери овозможи мрежа-интензивна апликации за да се постигне перформанси се очекува во virtualized средина.
Поддршка за FCo E :
FCo E encapsulates Влакна Канал рамки преку стандарден Ethernet мрежи, овозможувајќи им на Влакната Канал за да ги искористат предностите на 10 Gb E мрежи, додека зачувување на својот мајчин протокол. Во емулација на владата, Интел I/O технологија, Виртуелната Машина Уред queues1 (VMDq) оптимизира работа на мрежата од страна на offloading податоци сортирање и копирање од софтверот за Виртуелна се Префрлат во VMM на Intel Ethernet 82599 10 Gigabit Контролер. Со повеќе Виртуелни Машини (VMs) се извршуваат на секој мулти-core сервер, вмрежување сообраќај е драстично зголемен со секој В.
Опис :
На DW-599/X520 10g Ethernet Lan Картички со SFP+ конективност се многу флексибилни и тенденција Ethernet адаптери за денешните бара дата центар средини. На LR-ЛИНК 10 G lan картичка им овозможува на корисниците да се кандидира на безбедна мрежа на животната средина без да се жртвува перформанси. Серверот адаптери за поддршка на Центарот за Податоци Премостување, исто така познат како Конвергирани Enhanced Ethernet (ЦИЕ), која им овозможува на корисниците да го конфигурирате сообраќајни класи и приоритети да го испорача lossless Ethernet ткаенина.
На DW-599/X520 10g Ethernet Lan Картички испорачува со истата функционалност и продуктивност како десет двојна порта, еден gigabit адаптери, заштеда на трошоци, моќ, и комплексност. се натпреваруваат за достапни I/O проток.

Декларираните карактеристики

сертификација:
CE
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
PCI-E
Применливи Тип На Мрежа:
Gigabit Ethernet
Преносот Го Оценувате:
10/100/1000Mbps
Примена:
Сервер
Број На Модел На:
I350-F2
Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
DIEWU
Lan Пренос Го Оценувате:
1000M Ethernet
Тип:
Безжичната

Поврзани производи