PLUSOBD Скриени HD Автомобил DVR WIFI Посебно За ФОЛКСВАГЕН Tiguan ПОЛО, ГОЛФ Magotan се Зголемуваат Baolai Sharan Passat CC 2006-2015 Со OBDII Адаптер
Ново

PLUSOBD Скриени HD Автомобил DVR WIFI Посебно За ФОЛКСВАГЕН Tiguan ПОЛО, ГОЛФ Magotan се Зголемуваат Baolai

DEN 3600.00

Залиха

Повисока Осветленост и Појасна Слика : SONY MIX322 image sensor усвоени за да се обезбеди доволно светлина за или во текот на ноќта или денот да се идентификуваат било какви објекти напред; 2. Или посетете ја нашата продавница за други модели, или контактирајте со нас директно да се потврди.Алуминиум легура Внатрешна обвивка, за подобра леќа стабилност, подобро зрачење и подесувате-доказ.
Пред да се направи нарачката, ве молиме проверете дали вашиот огледало носителот имаат ист облик на нашата DVR, ако не, немојте да се купи.Интелигентен Автоматски Video Saving : вграден-во три-оската гравитацијата сензори за да зачувате видеа кога ќе се детектира итен положба и сообраќајна несреќа за доказ на тоа како несреќа се случува и да се избегне исфрлање по грешка или автоматски маска еднаш на мемориската картичка се користи надвор
8.8 µm ултра пиксели и 1/2.9 инчен светлосни уреди со покажувач на површина да се задржи на чувствителност на светлина, без топла пиксели и со подобра репродукција на боите за неверојатен ефект на снимање
6. Врвот и надгради оптички систем за да се здобијат со подобар чувствителност за или подвижни предмети или да паркинг снимање.Wi Fi Функција : да се поврзете мобилен телефон со вграден Wi Fi hotspot место од DVR да се види вистинска време се прикаже на патот состојба, за да преземете и да зачувате видеа на телефонот и да ги сподели со другите.Скриени Инсталација Дизајн : директна замена со оригиналниот ретровизорот основа, без каква било измена и оштетување на автомобилот.
Скриени HD Автомобил DVR WIFI Посебно За "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan ПОЛО, ГОЛФ Magotan се Зголемуваат Baolai Sharan Passat CC 06-15 Стандард Со OBDII Адаптер
Answer : ___________________________ Note : Ова DVR е специјален дизајн за "ФОЛКСВАГЕН" Tiguan ПОЛО, ГОЛФ Magotan се Зголемуваат Baolai Sharan Passat CC 06-15 стандард. Го достигне стандардот на не-deforming за -20 до 80 степен. Smart спиење режим, без губење на моќта, DVR само се активира кога откривање на тресење и ќе ги сними кратко видео во траење од 1 мин.

Декларираните карактеристики

Sd Мемориска Картичка:
16g class10, 32g class10, не тф-картичка
Тип На Објект:
Автомобил DVR
Интерфејс:
AV Надвор,WI-FI,HDMI,Micro SD/ТФ
Пиксели:
200Mega
Собранието На Чекање:
По Вчитувањето На Машина Со Интегрирана
Батеријата:
Отстранлив
OSD Language:
Кинески (Поедноставен),Шпански,Руски,Италијански,Кинески (Традиционалните),Арапски,Француски,Јапонски,Германски,Англиски,Корејски
Чипсет Производител:
Novatek
Видео Формат:
AVI,MOV
Специјални Функции:
Микрофон,Wifi Функција,Движење Откривање,во Реално Време Надзор,Анти-Вибрации,Широк Динамички Опсег,Време и Датум Екран,Автоматски Баланс на Белата боја,Циклус на Снимањето,G-sensor,Ноќ Визија
Бренд Име:
plusobd
GPS logger:
Никој
Видео Кодот:
H. 264
Агол На Гледање:
170°
Слики Сензор:
Sony CCD
Број На Леќи:
1
Оригиналниот Пакет:
Yes
Мемориската Картичка Е Потребно Reding Брзина:
Класа 10
Камерата Резолуција:
1920x1080
Макс Надворешна Меморија:
32g
Рамки Во Секунда:
30
Екран На Допир:
No
Големина На Дисплеј:
НЕМА ЕКРАНОТ
Тип:
автомобил dvrs
автомобил модел опфатени:
ФОЛКСВАГЕН Tiguan ПОЛО, ГОЛФ Magotan се Зголемуваат Baolai Sharan Passat CC 06-15
Напојување:
OBD2 адаптер приклучок
Посебна Карактеристика:
со алуминиумски легури внатрешна обвивка
боја:
црна, камила сива
Чипсет:
novatek 96655
СТАН Контрола:
мобилен стан поддршка за ios и android
Сензор:
SONY
G-сензор:
Yes
Име на производ:
скриени hd автомобил dvr

Поврзани производи