Полу автоматски круг шише етикетирање машина/ labeler/налепница печатење машина
Ново

Полу автоматски круг шише етикетирање машина/ labeler/налепница печатење машина

DEN 31920.00
DEN 33600.00

Залиха


6,Човечки делови се целосно покриени за да се избегне абнормални услови кои го прават користењето побезбедно.5 mm
Ефикасност
25-50 парче/минути
Големината на работа-парче
10-150 mm во дијаметар
Ознака ширина
8-150 mm
Ознака должина
15-315 mm
Напојување
220 V 50 HZ
Моторот моќ
120 w
машина со големина
650 x x 450 450 mm
тежина
25 KG
Машината може да се прилагоди според корисниците посебни барања. Работниците може да изберете било сензор за контрола или нозете чекор контрола за етикетирање според реалност.
Производ discription;
1, Мали структура зазема помалку простор и лесно да се движите и да се вчита.
Машина слики :
.
Тоа се користи во ПЕТ шишиња, пластични шишиња, стаклено шише, Метал шише и така во круг шише итн.
8, Има 2 контрола методи : автоматски и полуавтоматски.
Погоден опсег : Круг шише, Круг резервоарот, Круг барел да се само-лепило етикетирање. Целата структура е силна и хармоничен. На нови работници и може да се користи или да се прилагоди лесно по едноставни обука.
3,Тоа е моќна функција.
10, Има грешка стоп функција, производство пребројување на функцијата.

Декларираните карактеристики

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
МТ-50
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Име на производ:
круг шише етикетирање машина
Функција:
лепило налепница етикетирање
шише дијаметар:
20-120mm
Етикета должина:
25-280mm
Етикета ширина:
26-150mm
Напон:
220V 50Hz/110V60Hz
моќност:
220W
Етикета брзина:
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста:
±0.5 mm
Waranty timr:
1 година

Поврзани производи