Полу автоматско етикетирање на машина со етикета печатач за различни големина круг шише,круг резервоарот,круг сад
Ново

Полу автоматско етикетирање на машина со етикета печатач за различни големина круг шише,круг резервоарот,круг

DEN 31920.00
DEN 33600.00

Залиха


9, Целата опрема е главно направени од не ' рѓосувачки челик и високо ниво алуминиум. Работниците може да изберете било сензор за контрола или нозете чекор контрола за етикетирање според реалност.
8, Има 2 контрола методи : автоматски и полуавтоматски.
Тоа се користи во ПЕТ шишиња, пластични шишиња, стаклено шише, Метал шише и така во круг шише итн. Целата структура е силна и хармоничен. Сите овие се направи тоа лесно да се промени производи и правец на етикети.
Машина слики :
.
Примена :
Погоден за различни големина на лепило етикета или лепило филм на сите видови на круг шише,Висока точност и со голема брзина,издавање & етикетирање автоматски.
6,Човечки делови се целосно покриени за да се избегне абнормални услови кои го прават користењето побезбедно.
Погоден опсег : Круг шише, Круг резервоарот, Круг барел да се само-лепило етикетирање.
4,Тоа ги задоволи circumferential позиција етикетирање и не-позиција етикетирање на дијаметар меѓу 12-120mm шишиња.
10, Има грешка стоп функција, производство пребројување на функцијата.
2, Добар етикетирање прецизност и стабилност; Уредни, без брчки, без меур.
7, умен дизајн кои им овозможуваат на корисникот да механички се прилагоди на некои структура комбинација и етикетата за ликвидација, го прави лесно да се прилагоди на етикетирање позиција слободно.

Декларираните карактеристики

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
МТ-50
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Име на производ:
круг шише етикетирање машина
Функција:
лепило налепница етикетирање
шише дијаметар:
20-120mm
Етикета должина:
25-280mm
Етикета ширина:
26-150mm
Напон:
220V 50Hz/110V60Hz
моќност:
220W
Етикета брзина:
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста:
±0.5 mm
Waranty време:
1 година

Поврзани производи