Повеќенаменски Прирачник Круг Шише Labeller Со Печатач, Етикетирање Машина За Производство На Вино/Шише За Вода
Ново

Повеќенаменски Прирачник Круг Шише Labeller Со Печатач, Етикетирање Машина За Производство На Вино/Шише За

DEN 31920.00
DEN 33600.00

Залиха


6,Човечки делови се целосно покриени за да се избегне абнормални услови кои го прават користењето побезбедно.
Примена :
Погоден за различни големина на лепило етикета или лепило филм на сите видови на круг шише,Висока точност и со голема брзина,издавање & етикетирање автоматски.
Машина слики :
.
7, умен дизајн кои им овозможуваат на корисникот да механички се прилагоди на некои структура комбинација и етикетата за ликвидација, го прави лесно да се прилагоди на етикетирање позиција слободно.
5, Тоа е лесна за употреба и прилагодување.5 mm
Ефикасност
25-50 парче/минути
Големината на работа-парче
10-150 mm во дијаметар
Ознака ширина
8-150 mm
Ознака должина
15-315 mm
Напојување
220 V 50 HZ
Моторот моќ
120 w
машина со големина
650 x x 450 450 mm
тежина
25 KG
Машината може да се прилагоди според корисниците посебни барања. На нови работници и може да се користи или да се прилагоди лесно по едноставни обука. Тоа може да се постигне circumferential позиција етикетирање и не-позиција етикетирање лесно да се префрлите од контрола. Целата структура е силна и хармоничен.
Погоден опсег : Круг шише, Круг резервоарот, Круг барел да се само-лепило етикетирање. Работниците може да изберете било сензор за контрола или нозете чекор контрола за етикетирање според реалност.
8, Има 2 контрола методи : автоматски и полуавтоматски.

Декларираните карактеристики

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
МТ-50
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Име на производ:
круг шише етикетирање машина
Функција:
лепило налепница етикетирање
шише дијаметар:
20-120mm
Етикета должина:
25-280mm
Етикета ширина:
26-150mm
Напон:
220V 50Hz/110V60Hz
моќност:
220W
Етикета брзина:
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста:
±0.5 mm
Waranty време:
1 година

Поврзани производи