Проектор светилка СП.83R01G001 Оригинални сијалица со станбен за EP747 EP7477 EP747A EP747N DX608 EP7475 EP7479 EP747H EP747T
Ново

Проектор светилка СП.83R01G001 Оригинални сијалица со станбен за EP747 EP7477 EP747A EP747N DX608 EP7475 EP7479

DEN 3428.00
DEN 3646.56

Залиха

Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.Превозот : Од DHL,UPS-от,Fed Ex. Префрлување напојување внимание цел.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки.Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.Кина Пост. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети.Време на испорака : рок од 1-2days по примена на плаќање
3.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.

Декларираните карактеристики

Бренд Име:
LUMENS&ОЕМ
Број На Модел На:
СП.83R01G001
Долг Животен Век:
висока осветленост
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Светилка Живот:
2500-3000H
Тип На Светилка:
Оригиналниот голи светилка со домување
Гаранција:
180 дена
испорака:
1-2 работни денови
Употреба:
бизнис/училиште/education/home
Се работи за :
EP747, EP7477, EP747A, EP747N, DX608, EP7475. итн

Поврзани производи