производство flatbed печатење машина инк-џет печатач за т кошула ,ткаенина,памук
Ново

производство flatbed печатење машина инк-џет печатач за т кошула ,ткаенина,памук

DEN 71520.00

Залиха


Ps : rip софтверот е бесплатен за вас!
И ако нема посебни барања,печатачот ќе биде предаден accoding на
номинална напон на купувачот 's земјата.?
Haiwn принтери се мулти-функционални принтери :
Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн. Со Haiwn
печатачот ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија.Се сретне брз, changeful, со висок квалитет, заштеда на енергија, заштита на животната средина на пазарот
побарувачката.

Декларираните карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec (A4 фото)
Брзината На Печатење:
8ppm
Макс. Големина На Хартија:
A4
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Црна Брзината На Печатење:
115sec (A4 фото)
Број На Модел На:
Haiwn-T400
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
dtg печатач
Употреба:
dtg печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Гаранција:
една година
димензии на печатење:
a4
посебно мастило:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
37kg
Медиуми:
т-маица ,памук т кошула ,текстил,ткаенини ,пешкир

Поврзани производи