QX-МОТОРНИ Сосема Нов DIY Летало 64mm ЕДФ Поставите 2822 3800KV Brushless Мотор со 12 Ножеви Ducted Вентилатор за РК Авионски Делови
Ново

QX-МОТОРНИ Сосема Нов DIY Летало 64mm ЕДФ Поставите 2822 3800KV Brushless Мотор со 12 Ножеви Ducted Вентилатор

DEN 1488.00
DEN 2095.20

Залиха


QX-МОТОРНИ Сосема Нов DIY Летало 64mm ЕДФ Поставите 2822 3800 KV Brushless Мотор со 12 Ножеви Ducted Вентилатор за РК Авионски Делови
Опис :
Бренд Име : QX-МОТОР
Точка Име : QF2822-3800 KV
Тежина : 168g
Употреба : Погоден за РК Авион
Карактеристики :
Ducted вентилатор со мотор
Advanced PC материјал, која е впечатлива отпор и, исто така, висока температура отпор, кои може да се гарантира вкочанетост и грубост, одлично намалување на штета сооднос.
Комбинацијата е направена од алуминиум ,што maks тоа постабилна
Спецификации
Пакет листата :
1 * 64mm ЕДФ Поставите 2822 3800 KV Мотор со 12 Ножеви Ducted Фан

Декларираните карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Алатка Материјали:
Батеријата
Големина:
28*60mm
Четири тркала Атрибути:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Број На Модел На:
QF2822 3800kv
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
РК Делови и Accs:
Моторс
Технички параметри:
Вредност 2
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
QX-МОТОР
Надградба На Делови/Додатоци:
Моторни

Поврзани производи