Рачна машина за етикетирање шишиња, виното шише/пет шише етикетирање машина
Ново

Рачна машина за етикетирање шишиња, виното шише/пет шише етикетирање машина

DEN 20520.00
DEN 21600.00

Залиха

МТ-50 Висока ефикасност Полу-авто Круг Шише Етикетирање Машина
Функција
1. Погоден за етикетирање круг шише во различни големини
2. Ефикасноста е толку висока како 40 компјутери/минути
3. Позицијата на шишето е прилагодлив
4. Етикетирање влијаат е совршен, нема набори, не меур, одделение високо, за да се зголеми конкурентноста на производот
5. Направени на сосема САЛАДИН и сензор и други електронски компоненти, перформанси е постабилна
6. Модуларен дизајн, лесен за одржување и поправка ниски трошоци
7. Висока точност и со голема брзина, издавање & етикетирање автоматски, многу лесно да се работи
8. Инсталиран со код печатач, кодови етикетата директно додека етикетирање е постапка, повеќе погодно и ефикасно
9. Позицијата на кодексот печатач и печатење време е прилагодлива според вашите барања
Технички параметри
Модел
МТ-50
Напон
220 V 50 Hz/110 V60 Hz
Моќност
220 W
Етикета брзина
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста
±0.5 mm
Етикета се Тркалаат внатрешен дијаметар
≥ 75mm
Max. етикета се тркалаат дијаметар
≤ 275mm
Шише дијаметар
20mm-120mm
Ширина на Етикетата
26-150mm
Должина на етикетата
25-280mm
Печатач
никој
Машина Со Големина
65*45*65cm
Бруто тежина
35kg
машина слики
Етикетирање примерок

Декларираните карактеристики

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
МТ-50
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Име на производ:
круг шише етикетирање машина
Функција:
лепило налепница етикетирање
шише дијаметар:
20-120mm
Етикета должина:
25-280mm
Етикета ширина:
26-150mm
Напон:
220V 50Hz/110V60Hz
моќност:
220W
Етикета брзина:
25-50 компјутери/мин
Етикета точноста:
±0.5 mm
Waranty време:
1 година

Поврзани производи