растворувач инкџет печатач печатење на метал машина мулти цел flatbed печатач
Ново

растворувач инкџет печатач печатење на метал машина мулти цел flatbed печатач

DEN 95520.00

Залиха


Ps : rip софтверот е бесплатен за вас!
И ако нема посебни барања,печатачот ќе биде предаден accoding на
номинална напон на купувачот 's земјата. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн. Haiwn еко растворувач печатач печатач е многу сигурен, совршен
дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Haiwn нуди одлична услуга и поддршка. Ние ќе рефундирање на само
машина сама по себе плаќање.

Декларираните карактеристики

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото )
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото )
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
AR-500
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
flatbed инк-џет печатач
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
Нето тежина:
48KG
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Печати висина:
1-65mm(прилагодени за 90mm)
печати на тежина :
8kg
Медиуми:
камен ,дрво,метал,кожа,мобилен телефон ,плочките со имиња,рамка за слика
Пренос на чекање:
USB2.0
max .резолуција на печатење :
5760x1440dpi
Возачот:
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
посебно мастило:
CMYKLMLC

Поврзани производи