RM101 Дигитални Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар RICHMETERS
Ново

RM101 Дигитални Multimeter 6000 точки Светлото AC/DC Ammeter Voltmeter Ohm Преносни Метар волтметар RICHMETERS

DEN 768.00
DEN 1097.28

Залиха

1 m V AC струја мерен опсег : да 10 A 0.1+3) (2) capacitance : 10n F (+ 5.
RM101 Општа Карактеристика LCD дисплеј Max дисплејот : 6000 точки Поларитетот идентификација Мерење на владата : двоен-составен стил A/D трансформира Sample rate : 3 пати на вториот Текот на опсег, индикација : ОЛ Низок напон индикација Работната Средина : 0-40 степени,релативната влажност Големина : 65x130x32 mm Авто Опсег True RMS мерење Отпор capacitance фреквенција датотека висок напон 550 V заштита Голем екран екран, максимална до 6000 зборови Земање мостри стапка : за 3 пати во секунда Светлото на екранот за задржување на Податоци Поларитетот автоматско препознавање на Низок напон екранот 10 A големи тековни мерења на локации, ма ниво мали тековната мерење Автоматско исклучување Главниот мерење : AC / DC напон, AC / DC струја, отпорност, capacitance, Диоди / исклучување на мерење, зачестеноста и должност на односот на мерење.1 m V на мерење на DC напон спектар : до 1000 V 0.5 V не се вклучени) (13) производ големина : 130*65*30мм (14) тежина : 190g (15) Thermomcouple опсег : max 400 степени
.0%+5), 1000u F/10000u F (+ 5.5%+3) (6) AC струја : 60m A/600m A (+ 1.1 60 M да Ширина ratio measurement range : 1% до 99% Спецификација параметар : (1) фреквенција : 5/50/500/5k/50к/500k/5 M/10 M (+ 0.0%+3) (5) DC струја : 60m A/600m A (+ 1.0%+3), 6 V/60 V/600 V/750 V (+ 1. F) Thermomcouple опсег :
Производ Вовед
Тоа е Авто-кои се движат дигиталните multimeter користење на двојно-составен стил A/D да се трансформира како јадро,
Може да се користи за да мерки AC/DC Напон,AC/DC Струја,Отпорност,Capacitance,Диоди и Континуитет тестирање,температура,Фреквенција и Др.
RM102 има екстра температура тест функција од RM101 Температура Мерен Опсег : -20 C~~1000 C (-4 С~~1832 Год.тие се карактеризира со стабилна функција и висока сигурност, со карактеристики на заштита од преоптоварување и LCD дисплеј за јасен читање,се идеални алатки за lav,фабрика,на радио фанови и семејна употреба.1 u A DC струја мерен опсег : да 10 A 0.0+20), 100n F/1u F/10u F/100u F (+ 2.5%+3) (8) мерни методи : двоен составен A/D конвертор (9) споделување на односот : 1% на 99% (+ 1%) (10) ултра спектар се прикаже : OL (11) работна средина : 0~40 C, релативна влажност (12) напојување напонот : 3 V (ААА x2 Компјутери 1.

Декларираните карактеристики

боја:
RM101, RM102
Мерење Capacitance Опсег:
10nF/100nF/1uF/10uF/100uF/1000uF/10000uF
Мерење На Струја Опсег:
60mA/600mA/10A
Број На Модел На:
RM101
Мерење На Напон Спектар:
600mV/6V/60V/600V/1000V
Мерење На Отпор Опсег:
600/6k/60k/600k/6M/60M
Бренд Име:
RICHMETERS
Мерење Inductance Опсег:
no
Димензии:
65x130x32 mm
DIY Материјали:
Електрични
Температурата На Работа:
0 - 50 ℃
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Работен Режим:
двоен-составен стил A/D трансформира
Батеријата:
2x 1.5 V AAA ( не се вклучуваат)
1.Фреквенција:
1Hz до 10MHz
2.DC волтметар:
600mV/6V/60V/600V/1000V
3.DC Millivolt:
600mv
4.DC Millivolt (true RMS):
600mv
5.Еднонасочна Струја метар:
60mA/600mA/10A
6.Наизменични Тековната:
60mA/600mA/10A
7.Тест На Диоди:
Yes
RM102:
Екстра температура тест функција од RM101

Поврзани производи