Самоубиство во Демир Хисар: Се удавил во бунар

    1749

    Самоубиство со давење во бунар со вода вчера извршил Д. Т. (59). во дворното место во Демир Хисар.

    Смрт била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош од Здравствениот дом Демир Хисар, а полицијата извршила увид.