Sanlutoz Цвет Принцеза Девојка Се Облекуваат Зима Година Детска Облека Деца Облека Долг Ракав Мода Пеперутка Свадба Партија
Ново

Sanlutoz Цвет Принцеза Девојка Се Облекуваат Зима Година Детска Облека Деца Облека Долг Ракав Мода Пеперутка

DEN 589.00
DEN 1052.64

Залиха


Цвет Принцеза Девојка Се Облекуваат Зима 2016 Година Детска Облека Деца Облека Долг Ракав Мода Пеперутка Свадба Партија
Бренд : Sanlutoz
Предмет Бр. : CDW1630
Боја : како на сликата
Ткаенини :
Поставата - 100% Памук ;
Печатење на ткаенина - 100% Полиестер
Сезона : Зима, Есен, Пролет
Функција :
Бренд дизајни за девојки ; Погоден за секојдневниот живот или посебен повод
За нега на настава : Машина за миење ; Кул Iron ; Благи процес ако сува чиста
Не кајгана ; не ја собори сува
Производ / Етикета Големина
3-4
5-6
7-8
9-10
Должина ( cm )
60
64
68
72
Должина ( инчи )
23.6
25.2
26.8
28.3
Биста ( cm )
58
62
66
70
Биста ( инчи )
22.8
24.4
26
27.6
Ракав ( cm )
37
41
44
47
Ракав ( инчи )
14.6
16.1
17.3
18.5
Предлагам Висина / Раст
100-110cm
110-120cm
120-130cm
130-140cm
* Големина мерења може да биде 1-3 cm разлика.
* Различни машина екрани може да се случи боја разлика.
* Имајте на ум : моделот е намалување случајно, па секој фустан е моделот може да биде различен.
Sanlutoz е посветена да се донесе поудобно и побезбедно облека за нашите бебиња и деца. Сите свежи дизајни додадете повеќе happniess во детството. Ние се доверени од страна на мајки од целиот свет.
Различни сезони, Sanlutoz користи соодветни ткаенини, бои и изработка за да се создаде различни стилови. Ние растат со бебиња и деца со мека ткаенина, убаво сечење и уникатен дизајн. Ние ќе ги ажурира нови информации за Sanlutoz! Среќните клиенти дури и ќе добиваат подароци од нас!
Дојде и споделување вашите приказни за Sanlutoz со нас! Префрлување на фотографии и коментари се добредојдени!
Ве молиме следете нас!
Сите clothinig од Sanlutoz се безбедни за бебиња и деца. Ние ќе бидеме благодарни ако ги растат со Sanlutoz.

Декларираните карактеристики

Дете НИ Големина:
3T, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Одделот За Името:
Деца
Пол:
Девојки
Фустани Должина:
Колено-Должина
Силуета:
А-Линија
Стил:
Повик
Број На Модел На:
CDW1630
Материјал:
Полиестер,Памук
Sleeve Стил:
Редовни
Вграден Градник:
No
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Декорација:
Шема
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
Sanlutoz
Јака:
О Деколте
Девојки Фустан Сезона:
Пролет, Есен, Зима
Детска Облека Ткаенини Тип:
Broadcloth Цвет
децата облека стил:
2016 Година Девојки Облека За Есен Зима
Девојки Фустан Големина:
3T, 4T, 5T, 6T, 7, 8, 9, 10
Должина На Ракав:
Долг Ракав Детска Облека
Повод:
Посебен Повод, Божиќ, и др
Големина Возраст:
Малку девојки фустани; Деца фустан за девојки; Деца облека за принцезата

Поврзани производи