СЛОБОДЕН ИСПОРАКА J35/J35S БИГ БЕН ДЕКОРАЦИЈА/СТАТУИ/МОДЕЛ НЕРЃОСУВАЧКИ РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ УМЕТНИЧКИ ЗАНАЕТИ СВАДБА&РОДЕНДЕН&HOME&OFFICE&ПОДАРОК&ПРИСУТНИ
Ново

СЛОБОДЕН ИСПОРАКА J35/J35S БИГ БЕН ДЕКОРАЦИЈА/СТАТУИ/МОДЕЛ НЕРЃОСУВАЧКИ РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ УМЕТНИЧКИ ЗАНАЕТИ

DEN 1155.00
DEN 1343.52

Залиха


ПРЕД СТАВАЊЕ НА РЕД, ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО ПРОДАВАЧОТ АКО СОСТОЈБАТА НЕ Е ДОВОЛНО, И ДА ВИ ДАДЕ ТОЧНИ ТОВАРНИ ТАКСА. КУПАТ ПОВЕЌЕ, ПРОСЕЧНАТА ПРЕВОЗОТ НА ТРОШОЦИТЕ, ЌЕ БИДАТ ПОНИСКИ. БИГ БЕН-NORMAL(J35)/NEELE 3 CM КРАТКО(J35 S) ГОЛЕМИНА : 56 x56x285 MM/56x56x315 MM N.W. : 310 G
Еден елегантен metalic модел на Англија е исконски Биг Бен. Дали за вашиот дом или канцеларија, оваа статуа ќе ве потсетам на вашата најскапоцениот Британски моменти, секаде каде што можете да изберете да се прикажува.
Историја : Биг Бен е колоквијалниот името на бел на вестминстерската Палата во Лондон, исто така познат како Големиот Бел на Вестминстер, најголемиот бел во кулата и дел од Големиот Часовник на Вестминстер. Повеќето Londoners би го нарекол целиот кулата Биг Бен, но името правилно да се однесува само на бел. На часовникот на кулата се наоѓа на северно-источниот крај на зградата, домот на Куќи на Парламентот, и содржи познатиот впечатлива часовник и бел. Кулата е исто така понекогаш се нарекува " Св. Стефан Кула. На бел беше фрлен во Stockton на Tees, но мораше да се преправи во Whitechapel Бел Леење пред завршување на часовникот и chimes во 1859. BBC првиот емитува на chimes на 31 декември 1923 - постои микрофон во бедем поврзани со Радиодифузната Куќа.

Декларираните карактеристики

боја:
Сребро.
Големина:
32CM TALL, 29CM TALL
Регионален Функција:
Европа
Материјал:
Нерѓосувачки челик жица
Тема:
Будизмот

Поврзани производи